یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳

رئیس بسیج جامعه زنان کشور:

حفظ فطرت‌های الهی موجب استحکام پایه‌های خانواده می‌شود

رئیس بسیج جامعه زنان کشور

کارشناس مذهبی ویژه برنامه‌های بانوان حرم مطهر رضوی گفت: حفظ فطرت‌های الهی موجب استحکام پایه‌های خانواده می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، مینو اصلانی در ویژه برنامه‌های فرهنگی مذهبی بانوان در رواق حضرت زهرا(س) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر امام هشتم(ع) به تبیین جایگاه خانه و خانواده در قرآن پرداخت و اظهار کرد: اسلام به عنوان یک مکتب انسان‌ساز بیشترین عنایت را به تکریم و تعالی خانواده کرده است و این نهاد مقدس را کانون تربیت، مهد مودت و رحمت می‌شمرد، چرا که از دیدگاه دین اسلام سعادت و شقاوت جامعه انسانی منوط به صلاح و فساد این بنا است.
وی با اشاره به اینکه خانه محل آرامش است، افزود: تحکیم روابط در خانواده از جمله مهم‌ترین مسائل در سلامت و رشد فرد، همچنین پویایی و توسعه همه‌جانبه در جامعه است.
اصلانی با بیان اینکه در اسلام زن و مرد یار و یاور و مکمل یکدیگرند و تکامل هنگامی حاصل می‌شود که این دو در تعامل صحیح و مجاز یکدیگر را کامل کنند، تصریح کرد: خانواده‌ای مستحکم و صمیمی است که نقش هر کدام از اعضای خانواده به جای خود باقی بماند.
وی با بیان اینکه نقش زن در خانه نقشی مهم و کلیدی است، گفت: انسان تشنه دوستی و محبت است و انگیزه بسیاری از تلاش‌ها و زحمات طاقت‌فرسای زندگی، محبت است و وجود آن در خانواده، انسان را به فعالیت و کسب معاش وامی‌دارد بنابراین حفظ حرمت و شخصیت دیگران در گرو احترامی است که در برخوردها از انسان ظاهر می‌شود که بارزترین مصداق آن خانواده است.
اصلانی گفت: خانواده امروز ایرانی با خانواده متعادلی که باید سنگ بنای یک جامعه سالم باشد، فاصله زیادی دارد، در گذشته بعضی سنت‌های غلط مانند بی‌عدالتی و ستم در حق زنان به خانواده ایرانی آسیب می‌رساند، ولی امروز آموزه‌های مدرن مانند انکار تفاوت‌های جنسیتی، درهم آمیختگی نقش ها، فردگرایی و اصالت لذت های دنیایی از جمله آسیب های است که کیان خانواده ایرانی را به خطر انداخته است.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه رابطه حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) یک الگوی بی بدیل برای بر قراری ارتباط بین خواهر و برادر است، ابراز کرد: اسلام اهل بیت پیامبر اکرم(ص) را به عنوان نمونه کامل از خانواده برتر معرفی و صلاحیت الگویی آن را به دنیا ارائه کرده است.
وی با اشاره به اینکه مهر، محبت، انس و آرامش محور اصلی یک زندگی خانوادگی است که با الگوگیری از قرآن و سیره اهل بیت(ع) پایه گذاری شده است، گفت: حفظ جایگاه مرد، زن و فرزندان و توجه به وظایف آنان در خانواده ضروری است و هر کدام از اعضای خانواده پایه و ستونی برای خانه محسوب می‌شوند، لذا حفظ فطرت های الهی موجب استحکام پایه های خانواده می‌شود.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.