سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳

۷۳میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در گلستان اختصاص یافت

بیابان زدایی

گنبدکاووس- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: ۷۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی و ‌مبارزه با ریزگردها در استان گلستان اختصاص یافت.

به گزارش قدس آنلاین، ابوطالب قزلسفلو عصر امروز در حاشیه بوته کاری در بیابانهای پشه‌لر گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر بیابان‌های شمال گنبدکاووس بوته‌کاری نشود، شاهد حضور ریزگردهای کشور ترکمنستان و گرد و غبار بیابان‌ها در شهرهای گلستان خواهیم بود.

وی افزود: مراتع کم‌بازده و بیابان‌های استان گلستان امسال با اعتبار ملی و استانی ۷۳ میلیارد ریالی، بوته‌کاری می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: امسال از محل اعتبارات استانی و ملی مبلغ ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به اجرای طرح‌های بیابان زدایی و مبارزه با ریزگردها در نظر گرفته شده که بخش زیادی از آن تخصیص داده شده است.

وی افزود: انجام ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار بوته کاری، طرح ذخیره نزولات، بذرپاشی در سطح ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار و اجرای مدیریت هرز آب‌ها در سطح ۸۵۰ هکتار از جمله طرح‌های پیش‌بینی شده و در حال اجراست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان همچنین گفت: از ۸۰۰ هزار هکتار مرتعی که در استان وجود دارد، ۳۵۰ هزار هکتار مربوط به شهرستان گنبدکاووس است و برای مبارزه با کانون ریزگردها امسال بوته‌کاری در این شهرستان در سطح یک‌هزار و۲۰۰ هکتار انجام می‌شود.

وی گفت: امسال ۸۳۰ هزار بوته شامل گونه‌های آتریپلکس، لنتی فورمیس، کانی‌سنس، هالیموس، لئوکوکلا دا، آگروپایرون، النگاتوم و قره‌داغ در ایستگاه تولید بذر چپرقویمه شهرستان گنبدکاووس آماده شده است.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گلستان اظهار کرد: امسال ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از بیابان‌های استان گلستان در شهرستان‌های گنبد کاووس ،آق قلا و مراوه تپه بوته‌کاری می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.