یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

بررسی بودجه ۹۷ | بنیادی: هیئت رئیسه نحوه تصویب بودجه شرکت‌های دولتی را شفاف کند

بنیادی

نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: از هیئت‌ رئیسه مجلس می‌خواهیم نحوه تصویب بودجه شرکت‌های دولتی را شفاف کنند چراکه رانت‌ها و اختلاس‌ها در این بخش روی‌ می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس دهم، صبح امروز(۸ بهمن) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷، با بیان اینکه امروز همه با نگرانی به ارزیابی بودجه می‌پردازیم، گفت: بودجه برای شرایط اقتصادی سختی نوشته شده، در حالی که ۶ هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه شهرستانی روی دوش دولت است، نوشتن این بودجه کار سختی است.

وی افزود: با دگرگونی‌های حال حاضر خاورمیانه باید سطح بالای اقتصادی خود را به دست بیاوریم اما بودجه ۹۷ طرحی برای حضور در اقتصاد جهانی ندارد. در انتخابات قول ایجاد اشتغال داده شد اما ۱۳ درصد از جمعیت کار، فاقد هرگونه شغل است. در بودجه امسال بودجه عمرانی کم شده تا به به اشتغال دست یابیم اما این کار کاملا اشتباه است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت چگونه دولت می‌خواهد یارانه ۳۰ میلیون نفر را قطع کند، اظهار داشت: با قطع یارانه‌ها تامین امنیت و کنترل آسیب‌های اجتماعی ناممکن خواهد بود.

بنیادی با بیان اینکه در بودجه ۹۷ راهکاری برای معوقات فرهنگیان و جذب توریست درنظر گرفته نشده، خاطرنشان کرد:  امروز سهم ایران سه هزارم درصد اقتصاد جهانی است و باید به یک درصد برسد اما دشمنان ما این مسیر را قطع کردند و باید سیاست جدیدی اتخاذ شود.

وی افزود: در بودجه ۹۷ برای اولین بار در بحث مالیات‌ها، نهادهایی مانند آستان قدس و زیر مجموعه‌های رهبری درج شده که نشان دهنده نگاه عدالت محور رهبر معظم انقلاب است. اصرار بر سیاست سرکوب نرخ ارز موجب فساد خواهد شد و سبب کاهش انگیزه‌های تولید و رشد اقتصادی می‌شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس در پایان گفت: از هیئت‌ رئیسه مجلس می‌خواهیم نحوه تصویب بودجه شرکت‌های دولتی را شفاف کنند چراکه رانت‌ها و اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی در این بخش روی‌ می‌دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.