سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵

انهدام ۱۵ باند مواد مخدر در استان کرمان

دادخدا سالاری

کرمان - دادستان عمومی و انقلاب کرمان از انهدام ۱۵ باند حمل مسلحانه مواد مخدر و توقیف ۲۲ دستگاه خودرو قاچاقچیان در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از پایگاه دادگستری کرمان، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری و انهدام چندین باند کلان حمل مسلحانه مواد مخدر و توقیف ۲۲ دستگاه خودرو از قاچاقچیان اصلی و بین المللی خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان اعلام کرد: با اقدامات اطلاعاتی، عملیاتی و قضائی به عمل آمده در زمینه شناسایی شبکه‌های کلان و بین المللی قاچاق مواد مخدر سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و با دستورات قضائی صادره در ماه گذشته چندین باند کلان مهم و بعضا بین المللی قاچاق مواد مخدر پس از شناسایی طی چندین مورد درگیری مسلحانه در سطح استان مورد ضربه قرار گرفته و منهدم کردند.

سالاری بیان داشت: با توجه به دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری و ولایت نسبت به تهدیدات و آسیب‌های جدی ناشی از توزیع مواد مخدر و ایضاً تاکید معظم له بر مبارزه با اقتصاد مواد مخدر و توقیف کلیه اموال و دارایی قاچاقچیان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۰ حساب بانکی مورد استفاده باندهای قاچاق مواد مخدر شناسایی شد.

وی ادامه داد: عمده صاحبان این حساب‌ها که در خارج استان ساکن و غیر بومی بوده‌اند شناسایی و با احکام قضائی مبلغ صد و ده میلیارد ریال وجوه نقدی حاصل از معاملات مواد مخدر از آنان توقیف و همچنین تعداد بیست و هفت باب منزل مسکونی، باغ، ویلاو زمین کشاورزی از قاچاقچیان اصلی مواد مخدر توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان کرمان و مجاورت آن با پنج استان کشور و قرار داشتن استان در محل عبور مواد مخدر حدود ۶۰ درصد از مواد مخدری که از مرزهای شرقی کشور وارد می‌شود از استان کرمان عبور کرده و تقریبا تمامی باندهای کلان مواد مخدر غیر بومی استان کرمان و به صورت عبوری بوده است.

سالاری افزود: در مجموع عملیات‌های انجام گرفته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات هشت تن انواع مواد مخدر شامل تریاک، مرفین، هروئین، حشیش و همچنین انواع سلاح و مهمات جنگی از باندهای مواد مخدر کشف و بیست و یک نفر از قاچاقچیان اصلی دستگیر و بیست و دو دستگاه خودرو از قاچاقچیان کشف و توقیف و رسیدگی به اتهام انان در مجموعه قضائی استان به صورت ویژه در حال انجام است.

وی در پایان اعلام کرد: با توجه به اشرافیت خوب اطلاعاتی و تلاش‌های مامورین اطلاعاتی و انتظامی و نظامی و متولیان امنیت و نظم، امنیت مطلوب و پایداری بر استان کرمان حاکم و دغدغه جدی امنیتی در هیچ زمینه‌ای وجود نداشته و با متخلفین امنیت به صورت جدی برخورد مقتضی و قانونی صورت خواهد گرفت؛ و این امنیت پایدار خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.