شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰

امکانات رفاهی و اقامتی مناسب برای ماندگاری مسافران نوروزی فراهم شود

ستاد اجرایی شهرستان سرایان

بیرجند- فرماندار شهرستان سرایان گفت: امکانات رفاهی و اقامتی مناسب ماندگاری مسافران و گردشگران نوروزی باید در شهرستان فراهم شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد کریمی صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان ویژه نوروز ۱۳۹۷ خواستار اجرای برنامه‌های شاد و متنوع  برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی و اجرای باشکوه  مراسم نوروزگاه در سطح شهرستان شد.

وی نوروز را فرصتی برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های شهرستان برشمرد و گفت: ایام نوروز فرصت مناسبی است تا بتوانیم پتانسیل‌ها وظرفیت‌های شهرستان سرایان را به گردشگران معرفی کنیم.

فرماندار سرایان افزود: برای خدمت رسانی بیشتر به مسافرین و گردشگرانی که به شهرستان وارد می‌شوند لازم است تا از تمام توان و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در شهرستان استفاده کنیم.

کریمی، اجرای برنامه‌های نوین و خلاقانه، ارسال به موقع گزارشات و مستندات به دبیرخانه ستاد، آمادگی کامل ستاد بحران، موکول نکردن کارها و برنامه‌ها به آخر سال، رنگ آمیزی تابلوها و خط کشی معابر و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی امکانات و مراکز تفریحی و گردشگری را خواستار شد.

فرماندار سرایان بر لزوم تلاش همه مسئولان شهرستان در معرفی ظرفیت‌ها و تبدیل پتانسیل‌های بالقوه به بالفعل تاکید کرد و اظهار داشت: درشهرستان سرایان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌طلبد تا همه مسئولین تلاش کنند با کمک مردم این ظرفیت‌های بالقوه بالفعل شود.

کریمی گفت: شهرداری‌ها باید برای ایجاد نشاط و شادابی در مردم و از بین رفتن روحیه یأس و ناامیدی با برپاکردن مراسم شاد و متنوع و به خصوص موسیقی سنتی مجاز همت کنند.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان نیز گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد در سال گذشته ارائه و نوروز را فرصت بسیار مغتنمی برای معرفی پتانسیل‌ها و نقاط قوت شهرستان در تمامی حوزه‌ها دانست.

محمد عرب یادآور شد: باید با فعالیت‌ها و کارهای خلاقانه و ایجاد امکانات رفاهی و اقامتی مناسب ماندگاری مسافران و گردشگران را در شهرستان بیشتر و اوقات خوب و خوشی را برای مردم عزیز شهرستان فراهم کنیم.

وی افزود: خوشبختانه توسعه گردشگری در شهرستان در مسیر درستی قرار گرفته و امکانات رفاهی و تفریحی مورد نیاز در شهرستان فراهم و در حال تکمیل شدن است و برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در ورودی شهر سرایان، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و محلی شهرستان، برپایی سیاه چادر عشایری، برگزاری مراسم نوروزگاه درسطح شهرستان از اهم برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان گفت: با کمک همه مسئولان سعی خواهیم کرد که در نوروز امسال با ارائه خلاقیت و نوآوری بیشتر و بهتر در راه خدمت به مردم و گردشگران و مسافرین از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

معاون عمرانی فرمانداری و قائم مقام ستاد نیز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته به نقاط ضعف و قوت برنامه ها در سنوات گذشته اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی به عنوان دبیرستاد بیشتر وظیفه هماهنگ کننده برنامه‌ها را برعهده دارد و لازم است بقیه ادارات مشارکت بیشتری داشته باشند.

مرادی بیان کرد: سال گذشته کمیته‌ها به صورت کامل تشکیل نشد و برنامه‌های کمیته ارسال نشد که امسال باید ادارات تمام توان خود را بگذراند و دستگاه‌های فرهنگی بیشتر کمک کنند و تمام اعضای ستاد برنامه‌های خود را تا قبل از ۷ اسفند اعلام کنند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.