سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸

شهردار تربت جام:

مشارکت مردم حلقه مفقوده در حوزه شهری است

شهردار تربت جام در گفتگو با قدس آنلاین

تربت جام- شهردار تربت جام از تحقق ۷۰ درصدی بودجه شهرداری در سال جاری خبر داد و گفت: مشارکت مردم حلقه مفقوده در حوزه شهری است و تلاش شهرداری کاهش هزینه ها بوده و لازم است سرانه درآمدی شهروندان افزایش یابد.

علی حسینی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان تربت جام، امروز ظهر به خبرنگار قدس آنلاین گفت: توجه به سرانه درآمدی بر شهروندان می تواند به رشد و توسعه اقتصادی شهرستان کمک کند و در حال حاضر هزینه ها ی پایدار شهرداری تحت تأثیر درآمدهای ناپایدار قرار گرفته و باید برای ایجاد منابع شهرداری  تخفیف های مناسبتی ارائه کنیم تا بودجه شهرداری محقق شود.
علی حسینی در ادامه اعلام کرد: سرانه استاندارد برای هر شهروند تربت جامی ۷۰۰هزار تومان می‌باشد و این سرانه در حال حاضر به نصف رسیده، تلاش شهرداری افزایش این شاخص ها خواهد بود و رکود اقتصادی به درآمدهای شهرداری تأثیر گذاشته است.
وی گفت: روزانه حداقل هزینه‌های شهرداری تربت جام حدود ۹۵میلیون تومان است که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود این هزینه‌ها به ۵۱میلیون تومان کاهش یافته است.
شهردار تربت جام گفت: شهرداری تربت جام از کمک های مالی دولت بی نصیب مانده است و این تصمیم که شهرهای بالای صد هزار نفر نمی تواند از این امتیازات برخودار شود و تربت جام در آخرین سر شماری کشور ۱۰۰هزار و ۴۶۰نفر اعلام شده است که همین ۴۶۰ نفر برای شهرداری را برای دریافت تسهیلات دولتی با مشکل مواجه کرده است که نیازمند  رایزنی است.  
وی در ادامه تاکید کرد: مشارکت مردم حلقه مفقوده در حوزه شهری است و این مشارکت می تواند به توسعه شهرداری و شهرستان کمک کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.