سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰

سردار دهقان در جمع خبرنگاران:

آمریکا پاسخ دهد که مردم مظلوم یمن با چه سلاح‌هایی کشته می‌شوند؟

سردار دهقان

مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: هیچ ارتباط زمینی، دریایی و هوایی با یمن وجود ندارد، آمریکایی ها باید به این سوال پاسخ دهند که مردم بی گناه یمن با چه سلاحی کشته می شوند.

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع در حاشیه همایش سوختگان وصل ویژه تجلیل از سرلشکر قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تلاش آمریکا برای تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت در خصوص ارسال تسلیحات از ایران به یمن اظهارداشت: آمریکایی ها از هر ابزاری که انقلاب اسلامی را محدود کند، استفاده می کنند و در این راستا از دلقک ها گرفته تا نهادهای حقوقی و بین المللی بهره می برند.

وی افزود: از آمریکا انتظاری جز این نمی رود که انقلاب اسلامی را تحت فشار قرار داده و به عبارتی، در منطقه هر روز به ایران هراسی دامن بزنند تا از یک طرف حضور نظامی خود در منطقه را توجیه کند و ازیک طرف هم بازار فروش سلاح را تقویت کند.

وزیر سابق دفاع با اشاره به تلاش آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب قطعنامه علیه ایران گفت: در این زمینه هیچ کشوری با آمریکا همراهی نخواهند کرد و شاهد مثال آن هم طرحی بود که ترامپ برای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ارائه کرد و شاهد بودیم که در جامعه بین الملل کسی با آمریکا همراهی نکرد.

سردار دهقان ادامه داد: یمنی ها ملت بسیار تیزهوشی هستند، امکاناتی را از زمان آقای عبدالله صالح که متکی به بلوک شرق بود، در اختیار دارند و توانسته اند تغییراتی در آنها ایجاد کنند. اینکه ادعا می شود این امکانات و تسلیحات از سوی ما تامین می شود، باید بگویند چگونه این کار انجام می شود در حالی که یمن از زمین و هوا و دریا در محاصره است و آمریکایی ها ادعا می کنند همه آبراههای دنیا را کنترل می کنند.

وی افزود: هیچ ارتباط زمینی، دریایی و هوایی با یمن وجود ندارد و در این شرایط آمریکایی ها چگونه ادعا می کنند که ایران تسلیحات به یمن می رساند. آمریکایی ها باید به سوال دیگری پاسخ دهند و آن هم اینکه مردم بی گناه یمن با چه سلاحی کشته می شوند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آمریکایی ها سعی می کنند برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود، سناریوهایی را طراحی کرده و دیگران را متهم کنند.

وی در واکنش به تغییر برخی فرماندهان و مقامات رژیم سعودی گفت: تلاشی که در عربستان می شود در جهت یکسان سازی حاکمیت است تا زمینه به سلطنت رسیدن بن سلمان را به وجود بیاورند؛ لذا هر کسی را که تشخیص بدهند با آنها سازگاری ندارد از این سیستم حذف می کنند.

سردار دهقان تصریح کرد: تغییر فرماندهان عربستانی تغییری در روند اقدامات عربستان سعودی در یمن ایجاد نمی کند، زیرا آنها تاکنون این درس را نگرفته اند که با تمام امکاناتشان نتوانسته اند کمترین هدفی را در یمن محقق کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ملت یمن تصمیم گرفته متجاوز را از کشور خود دور کند و حاضر نیست سلطه عربستان را بپذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.