سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

نرخ بیکاری قزوین از میانگین کشوری پایین تر است

منوچهرحبیبی

قزوین_ هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت: نرخ بیکاری این استان از میانگین کشوری پایین تر است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، منوچهر حبیبی عصر روز سه شنبه در بیست و سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه نرخ بیکاری این استان از میانگین کشوری پایین تر است، اظهار داشت: اعداد ارقام اعلامی از سوی مرکز آمار ایران نشان می دهد نرخ بیکاری این استان به ۱۰/۱ رسیده است.

وی افزود: امیدواریم در سال ۱۳۹۷ نیز با همت مسئولان رقم فعلی نرخ بیکاری استان قزوین کاهش پیدا کند و کاهش نرخ بیکاری استان را حاصل زحمات مجموعه مدیران استان و بخش خصوصی می دانیم.

معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: فعالیت در حوزه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی، فعالیت سنگینی است و دستگاه ها باید همه پای کار باشند و پرونده ها را تسریع کنند و از عملکرد برخی دستگاه ها در این زمینه گلایه مند هستیم.

حبیبی با بیان اینکه عملکرد شهرستان های استان قزوین در این زمینه قابل دفاع نیست و خروجی ثبت نام ها متناسب با توقعات دولت و مدیریت ارشد نمی باشد و کارگروه های شهرستانی باید جدیت بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: تقاضاها برای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی باید در چارچوب رسته های اعلام شده باشد و در نهایت به تولید و اشتغال منجر شود. 

وی با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزایی مددجویان عملکرد مطلوبی داشته است، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی و کارگروه های شهرستانی و کمیته فنی باید تلاش بیشتری کنند تا به اهداف نزدیک تر شویم.

گفتنی است در این کارگروه، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.