چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲

ولایتی در جمع خبرنگاران:

وتوی قطعنامه نمایانگر روابط راهبردی ایران و روسیه است

ولايتي

مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب گفت: کاری که روسیه در وتوی این قطعنامه کرده نشان از روابط رو به رشد و راهبردی دو طرف دارد.

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه دیدار با محمد عبدالستار وزیر اوقاف سوریه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه بسیار مهمی که با برخی از علمای اوقاف سوریه داشتیم بسیار خوب و مفید بود، هر دو بر این باور بودیم که ملت و دولت سوریه و ایران با روابط راهبردی که دارند توانستند بر دشمن مشترک خود که آمریکایی ها و صهیونیست ها بودند  پیروز شوند و این پیروزی بدست نیامد جز با تلاش مجاهدانه رزمندگان ایران عراق، لبنان، سوریه و هر جا که مسلمان آزاده ای بوده است.

وی گفت: سفرهای میان ایران و سوریه منجر به تقویت روابط راهبردی دو کشور می شود و ما در آینده شاهد این خواهیم بود این حلقه های مقاومت که از تهران به بیروت، از بیروت به بغداد و از آنجا به دمشق و فلسطین می رسد می تواند در برابر زیاده خواهی آمریکا و اسرائیل و ارتجاع منطقه ایستادگی کند.

ولایتی در پاسخ به این سوال که موضع ایران در قبال توافق قریب الوقوع هسته ای میان عربستان و امریکا چیست؟ تصریح کرد: برداشت ما این است که مرتجعین منطقه هیچ اختیاری از خود ندارند و اگر حمایت غربی های از مرتجعین نباشد امت اسلامی نمی گذارد اینها دقیقه ای بر سرکار باشند لذا هر کار ی که می کنند دیگران یعنی آمریکایی ها صهیونیست ها و غربی ها هستند که به آنها القا می کنند.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر وزیر امور خارجه فرانسه و برخی مواضع آنها نسبت به برجام؛ دستگاه دیپلماسی چه موضعی را اتخاذ می کند گفت:  دستگاه دیپلماسی و دولت مواضعی که خواهند داشت قطعا هوشمندانه است، فرانسه ادعای دوستی دارد اما گفتار و اعمالش با یکدیگر در تناقض است.   

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تلاش های دولت انگلیس در شورای امنیت علیه ایران و یمن اظهار داشت: سیاست انگلیس نزد مردم ایران سابقه منفوری دارد و به هیچ وجه این اقدام خلاف انتظار ما نبود. کاری که روسیه در وتوی این قطعنامه کرده نشان از روابط رو به رشد و راهبردی دو طرف دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.