شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان:

۶۲ درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد اصفهان سرپرست زن دارند

 زنان سرپرست خانوار 

اصفهان- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان اعلام کرد: ۵۲ هزار و ۵۹۳ خانوار معادل ۶۲ درصد از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این استان را خانوارهای با سرپرست زن تشکیل می دهند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان اصفهان، حمیدرضا شیرانبابیان اینکه ۸۴ هزار و ۴۱۵ خانوار با جمعیتی قریب به ۱۴۸ هزار نفر در ده‌ماهه سال جاری از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌ بردند، گفت: تعداد ۵۲ هزار و ۵۹۳ خانوار معادل ۶۲ درصد از مددجویان تحت پوشش این نهاد را خانوارهای با سرپرست زن تشکیل می­‌دهند.

وی با اشاره به اصلی­‌ترین دلایل مراجعه افراد برای دریافت خدمات حمایتی این نهاد گفت: فوت سرپرست با ۴۴ درصد بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است به‌نحوی‌که در سال جاری ۳۸ هزار و ۵۱۶ خانوار به علت فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان ادامه داد: ازکارافتادگی سرپرست با ۳۵، طلاق و متارکه با ۱۲ و بیماری سرپرست با ۴ درصد را عمده‌ترین دلایل تحت حمایت واقع‌شدن مددجویان کمیته امداد استان را تشکیل می­‌دهند.

وی با تأکید بر برنامه گسترده کمیته امداد برای خودکفایی و توانمندسازی مددجویان، اظهار کرد: حدود هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در ده‌ماهه امسال بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های توانمندسازی از چرخه دریافت کمک معیشت خارج‌شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.