شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹

در بازدید استاندار کرمان از عمارت وزیری صورت گرفت؛

امضاء موافقتنامه همکاری برای بازسازی و ساخت هتل عمارت وزیری

عمارت وزیری

کرمان - موافقتنامه همکاری بین استانداری، میراث فرهنگی و بخش خصوصی به منظور مرمت، بازسازی و ساخت هتل عمارت وزیری امضاء شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان صبح شنبه به همراه جمعی از مسئولین از عمارت تاریخی وزیری بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید حسین کارنما مدیر مرمت و بازسازی خانه باغ وزیری، قدمت این خانه را حدود ۱۷۰ سال دانست و گفت: مرمت و بازسازی این خانه باغ از تابستان ۹۵ آغاز شده که تا کنون حدود ۸۰ درصد مرمت فاز اول آن به اتمام رسیده است.

وی از بروکراسی اداری در صدور مجوزها گلایه کرد و افزود: نقشه های فاز دوم که یک ساختمان اقامتی با معماری سنتی است، تهیه شده است اما منتظر صدور مجوز آن می‌باشیم تا عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

مدیر مرمت و بازسازی خانه باغ وزیری از بهره‌برداری فاز نخست آن در اوایل تابستان سال آینده خبر داد وبیان کرد: فاز دوم آن نیز تا دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: تا کنون به منظور بازسازی و مرمت این ساختمان حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است که برای اتمام آن نیز به سه میلیارد تومان دیگر نیاز است.

کارنما میزان اشتغال این مجموعه را به صورت مستقیم حدود ۱۰۰ نفر دانست و ادامه داد: این مجموعه شامل فضای پذیرایی، توریستی، نمایشگاهی و فضای اقامتی است و ۶۰ درصد اقدامات ما مربوط به بهسازی و ۴۰ درصد دیگر آن مربوط به نوسازی می‌شود.

وی عنوان کرد: این خانه کوشک مانند در محله زرتشتیان بنا شده است که تزئینات آن متعلق به قبل از اسلام و دوره صفویه است که این معماری ریشه کرمانی دارد، به‌گونه‌ای که گچ‌بری‌های آن مختص کرمان است و الهام گرفته از دوره صفویه می‌باشد.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.