یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵

درپنجمین کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران عنوان شد؛

تاکید مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بر اهمیت مدیریت دارایی های فیزیکی شرکت

سپهری

اهواز_ مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه از سال ۹۳ با ابلاغ وزارت نفت، مدیریت دارایی های فیزیکی در این شرکت شکل گرفت، تصریح کرد: تحقق این نظام نامه در ملی حفاری بسیار با اهمیت و به نوعی نقش کلیدی ایفا می کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران سپهر سپهری در پنل تخصصی « مدیریت تولید، دارایی های فیزیکی»  در دومین کنگره اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شده است، افزود: این شرکت زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران می باشد و در زمان حاضر با داشتن ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی ملکی، بزرگترین ناوگان حفاری منطقه را در اختیار دارد .

وی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در راستای اجرای نظام نامه  مدیریت دارایی های فیزیکی کار گروه هایی ایجاد کرده  و  راهکارهای کاهش هزینه و رشد بهره وری را به طور جد دنبال می کند .

سپهری با بیان اینکه این شرکت هم اکنون به طور ماهیانه  ۲۰۰ میلیارد ریال در زمینه خرید کالا  هزینه دارد، اظهار کرد: از سوی این کارگروه ها راهکارهایی ارائه گردیده که اجرای آنها می ‌تواند این هزینه ‌ها را به طور محسوسی کاهش دهد .

وی توضیح داد: در این شرکت برای چرخه عمر کالا شش مرحله در نظر گرفته شده که کالا از زمانی که خریداری و تامین می گردد تا موقعی که از سیستم خارج می شود، مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد .

سپهری ابراز امیدواری کرد: با مدیریت بهینه هزینه‌ ها و حرکت در جهت حضور پررنگ در بازارهای بین‌المللی، این شرکت بتواند در پروژه های داخلی که شرکت های خارجی مشارکت خواهند داشت و همچنین پروژه های بین المللی نقش آفرینی داشته باشد و در گام نخست حضور در پروژه های حفاری در کشورهای عراق، عمان و قطر را در دستور کار قرار داده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.