چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰

انقلاب اسلامی پرورش دهنده قهرمانان برجسته در ارزشهای انسانی است

حجت الاسلام نکونام

شهرکرد- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد درپی حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در ارتفاعات هلن استان چهارمحال و بختیاری نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

به گزارش قدس آنلاین، متن نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر نورانی و عظیم الشأن مرجع عالیقدر و قائد حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیة الله العظمی الامام خامنه‌ای دامت برکاته

سلام علیکم

این روزها در استان  چهارمحال‌وبختیاری شاهد حادثه ناگوار سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در قله هلن  شهرستان_کیار بودیم، ضمن ابراز تأسف از وقوع حوادثی اینچنین، آنچه بسیار بسیار مهم است و متأسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد فرهنگ انسانی ایمانی ایرانیان و استان اخلاق‌محور چهارمحال‌وبختیاری است. فرهنگی که انسانهای نوع‌دوست را وا می‌دارد تا فارغ از هر گونه نگاه ملّی و قومی و مذهبی کمر به خدمت بسته و هر فریاد امدادطلب را  پاسخگو بوده و خود را با انواع چالشها و سختیها مواجه کند و فریادرس همنوع باشد.

مردان غیرتمند محلّی در این حادثه همینکه مشاهده کردند بالای قله بسیار مرتفع و سخت‌گذر، واقعه‌ای روی داده و نیاز به کمک دارند خود را شبانه و با حدّاقل امکانات به کوه زده و این مسیر پرخطر و صعب‌العبور را طی نموده و در اوّلین ساعات حادثه به محل می‌رسند و ضمن خاموش نمودن آتش از بسیاری ضایعات جلوگیری می‌نمایند و مانع سوختن کامل اجساد در آتش می‌شوند و بعد از آن با فاصله کوتاهی نیروهای بسیجی، امدادی و انتظامی استان خود را به محل حادثه رسانده و انجام وظیفه می‌نمایند و ظرف کمتر از ۱۵ ساعت همه کارهای لازم انجام شده و کار خاتمه می‌یابد؛ کاری که ترکها و امدادگران بین المللی آماده شده بودند تا کمک رسان باشند بدون کمک آن‌ها و حتی بدون کمک توانمندان کشور و فقط با کمک درون استانی آن هم استانی کوچک از کشور قهرمان ایران به صورت تحسین برانگیز عملیاتی شد و خاتمه کار اعلام گردید.

اینجانب بعنوان خادمی کوچک در این استان دلاورخیز به مردان و زنان اینچنین برخود می‌بالم و از این مردان غیور و تلاشگر در منطقه عمیقاً تشکر می‌کنم و به همه نیروهای امدادی و انتظامی و بسیجی خدا قوت می‌گویم و از رسانه‌ها می‌خواهم که این ارزشهای والای ایرانی مسلمان را به رخ جهانیان بکشند، جهانی که بسیاری از سردمداران آن در توحّش و در قتل و غارت و خونریزی از همنوعان خود بر یکدیگر سبقت می‌گیرند و مست قدرت و زر و زیور خود هستند باید بفهمند که انقلاب اسلامی ایران پرورش دهنده انسانهای والا و قهرمانان برجسته در ارزشهای انسانی است؛ در پرتو انقلاب اسلامی و تعالیم ناب اسلام است که نوع‌دوستی فارغ از هر گونه ملیت و نژاد و فارغ از هرگونه رنگ و مذهب برجسته شده و پاسخگوئی به ندای مظلومان و ستم دیدگان و گرفتاران را وظیفه دینی و اخلاقی دانسته و عدم پاسخ را خروج از اسلام می‌شمارد.

جای  تأسف است که فضاهای مجازی و رسانه‌های ما این ارزشها را برجسته نمی‌کنند و از کنار قهرمانیهای راستین همچون فداکاران دورک اناری شهرستان کیار عبور می‌کنند و آن را بعنوان دست آورد عظیم اسلام عزیز و انقلاب اسلامی طرح نمی‌کنند!!

عزت و عظمت انقلاب اسلامی و اعتلای کلمة الله و سربلندی ایران و ایرانی و بالندگی پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را در پرتو رهنمودهای سراسر حکمت حضرتعالی از خدای متعال مسألت دارم. ظِلّکم مستدام

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

محمدعلی نکونام

۲۳/اسفند/۹۶