پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸

نقوی حسینی: دولت انگیس باید خسارت‌های وارده به سفارت ایران را جبران کند

نقوي حسيني

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت انگستان باید خسارت‌های وارده به سفارت ایران را جبران کند.

به گزارش قدس آنلاین، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی‌ و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله تعدادی از عناصر طرفدار فرقه شیرازی‌ها به سفارت ایران در لندن، گفت: این فرقه سال‌ها تحت حمایت دولت انگلستان در حال فعالیت است و دولت انگلیس، رسانه و امکانات در اختیار اعضای این فرقه قرار داده است؛ دلارهای نفتی رژیم آل سعود نیز در جهت تقویت این فرقه هزینه می‌شود.

وی با مطرح کردن این پرسش که پلیس محافظ سفارتخانه در زمان حمله به سفارت کجا بوده‌است که مهاجمان توانسته‌اند به راحتی وارد سفارتخانه شوند و به مدت ۲ ساعت دست به اقداماتی از جمله پایین آوردن پرچم زده‌اند، اظهار داشت: کوتاهی پلیس لندن در این مسئله کاملا مشهود است، دولت و پلیس انگلیس نمی‌توانند این کوتاهی را توجیه کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس با تأکید بر اینکه دولت انگلیس باید پاسخگوی کوتاهی خود در این مسئله باشد، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید با جدیت این مسئله را پیگیری و خواستار پاسخگویی مسئولان دولت انگلستان باشد.

نقوی‌حسینی در پایان با بیان اینکه دولت انگلیس باید از دولت و مردم ایران عذر خواهی کند، خاطرنشان کرد: دولت انگستان باید خسارت‌های وارده به سفارت ایران را جبران کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.