پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

معاون راهداری اداره کل راهداری همدان:

نقاط حادثه خیز استان همدان نیازمند ایمن سازی است

حمید پرورش

همدان - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از شناسایی ۷۰ نقطه حادثه خیز در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در گفتگویی اظهار داشت: این تعداد نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان شناسایی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع بررسی ۱۰۶ نقطه دارای تصادف در استان ۷۰ نقطه به عنوان نقاط پر تصادف شناسایی شده و با تعیین پیمانکار این نقاط ساماندهی می شوند.

پرورشی خرم افزود: عمده نقاط حادثه‌خیز در محورهای فرعی و روستایی بوده که تمامی آنها آشکارسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: نصب تابلو، خط کشی، نصب مانع و علائم ایمنی از فعالیت‌های اجرا شده برای آشکار سازی این نقاط است.

این مسئول ابراز داشت: شناسایی نقاط پر حادثه و آشکار سازی، ایمن سازی پل ها و پرتگاه ها در محورهای شریانی از اقدامات مهم این اداره کل در افزایش ایمنی است.

معاون راهداری اداره کل راهداری استان همدان با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۷۸ کیلومتر راه روستایی آسفالته در استان همدان وجود دارد، تصریح کرد: بیشتر حمل و نقل کالا و مسافر استان همدان از طریق جاده و در محورهای ارتباطی به وسعت پنج هزار و ۱۱۴ کیلومتر انجام می شود.

پرورشی خرم اضافه کرد: ۸۵ کیلومتر از جاده های همدان آزادراه و در محور همدان - ساوه است که حدود ۴/۳ درصد از آزادراه های کشور را شامل می شود.

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی این اداره کل افزایش ایمنی و حمل و نقل روان است، یادآور شد: متاسفانه بیشتر تصادفات رخ داده در حوزه استحفاظی راه های تحت نظارت این اداره کل از نوع واژگونی بوده و مطابق نظر کارشناسان، دلیل این نوع تصادفات تخطی از سرعت مجاز، خستگی و خواب آلودگی راننده و... است.

حمید پرورشی خرم با بیان اینکه همدان در ساخت بزرگراه از استان های پیشرو در کشور است، خاطرنشان کرد: استان همدان نسبت به مساحت خود و استاندارد کشوری دو برابر جلوتر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.