دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام خبرداد:

افزایش ۳۶ درصدی بازدیدهای نوروزی ایلام

شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ایلام

ایلام- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: در نوروز امسال، میزان بازدید از جاذبه های تاریخی- طبیعی استان ۳۶ درصد افزایش یافت.

عبدالمالک شنبه زاده روز دوشنبه در گفتگو با قدس آنلاین، با بیان اینکه در ایام نوروز ۹۶، بیش از یک میلیون و ۲۰ هزار نفر از جاذبه های تاریخی – طبیعی استان بازدید کرده اند، اظهارداشت: میزان بازدید گردشگران نوروزی از اماکن گردشگری، طبیعی، تاریخی استان در نوروز امسال و از ۲۷ اسفند تا ۱۷ فروردین قریب یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه اقامتگاه ها، مناطق تفریحی و گردشگری استان امسال با استقبال بیشتری از سوی گردشگران نوروزی مواجه شدند، افزود: بیشترین میزان بازدید مربوط به موزه مردم شناسی، نوروزگاه و نمایشگاه صنایع دستی شهر ایلام، شهر تاریخی سیمره و تنگ کافرین بوده که نشان دهنده وجود جاذبه های گردشگری در این مناطق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از رشد ۷ درصدی اقامت کنندگان در اقامت گاه های مختلف استان همچون هتل ها، مهمانپذیرها، هتل آپارتمان ها، اماکن بومگردی، زائرسراها و ... خبرداد و بیان داشت: در سال گذشته بیش از ۴۵۱ هزار نفر در اقامتگاه های نوروزی استان اقامت داشتند که این میزان در نوروز امسال به ۴۸۷ هزار و ۸۳۱ نفر افزایش یافت.