شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

۲ هزار خبرنگار طرح ترافیک دریافت می‌کنند

طرح ترافیک

مشاور اطلاع‌رسانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در روزهای آینده مدارک هویتی خبرنگاران بررسی خواهد شد،گفت:۲ هزار خبرنگار طرح ترافیک ۹۷ دریافت می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، علی پیرحسین‌لو با اشاره به تمهیدات معاونت حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای ارسال به موقع‌ مدارک خبرنگاران به معاونت اظهار کرد: در همین زمینه ایمیلی تهیه شده و آدرس آن از طریق پیامک به خبرنگاران ارسال شد تا این افراد مدارک خود را به این آدرس ایمیل کنند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس خبرنگاران باید هریک از مدارک  اعم از معرفی نامه از محل کار -بیمه خبرنگاری(لیست بیمه محل کار یا ارشاد) -۱۰ اثر شش ماه اخیر را برای طرح ترافیک خبرنگاری۹۷ ارسال نکرده‌اند  تا ساعت ۱۸ یکشنبه ۹۷/۰۲/۲، به آدرس reporter-traffic@tehran.ir ارسال کنند.

مشاور اطلاع‌رسانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که چرا سامانه ثبت نام طرح ترافیک مرتب دچار تغییر می شود، بیان کرد: تغییر در این سامانه فقط یکبار صورت گرفته است و آن هم بر می‌گردد به زمان قبل از تصویب آیین نامه توزیع طرح ترافیک در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران که پس از تایید این کمیسیون برخی از اطلاعات تغییر کرد.

وی گفت: در سال‌های گذشته افراد به صرف داشتن کارت خبرنگاری اقدام به دریافت طرح ترافیک می کردند که این موضوع امسال تغییر پیدا کرده است و بر همین اساس معاونت حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران پس از دریافت مدارک اقدام به بررسی آنها و در نهایت تایید یا عدم تایید آنها خواهد کرد.

پیرحسین‌لو ادامه داد: در آیین نامه تایید شده از سوی کمیسیون حمل‌و نقل شورای شهر تهران تاکید شده که خبرنگاران برای دریافت طرح ترافیک باید مدارک هویتی خود را اعم از معرفینامه، بیمه و یا ۱۰ اثر در ۶ ماه گذشته ارائه کنند.

مشاور اطلاع‌رسانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خبرنگارانی که در چند مجموعه خبری فعال هستند و نمی‌توانند از رسانه خود معرفینامه دریافت کنند نیز می‌توانند از یکی از صنف های خبری معرفینامه اخذ و آن را به معاونت حمل و نقل بدهند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس خبرنگاران برای احزار هویتی خود باید یکی از مدارک از جمله بیمه تامین اجتماعی طرق قرار داد با موسسه خبری، بیمه خبرنگاری (وزارت ارشاد) و یا ۱۰ اثر منتشر شده در ۶ ماه گذشته خود را آپلود و در سامانه ارسال کنند.

پیرحسین لو ادامه داد: افرادی که کار تصویری(عکاسان) و همچنین افرادی که در رسانه‌های شنیداری فعال هستند نیز می‌توانند ۱۰ اثر خود را در ۶ ماه گذشته به صورت پی‌دی اف به سامانه ارسال کنند.

مشاور اطلاع‌رسانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: تلاش می‌شود از ۳ درصد سهمیه حدود ۲ هزار طرح ترافیک به خبرنگاران داده شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.