پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۹

رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی:

همه نیازهای ارزی در سیستم جدید قابل تأمین است

رئيس جمهور

قدس آنلاین: رییس جمهوری هدف سیاست ارزی دولت را «آرامش و ثبات در بازار ارز » عنوان کرد و گفت : این امرلازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است.

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت که روز پنجشنبه با حضور نمایندگان بخش خصوصی و بانک های کشور برگزار شد، از تلاش های صادرکنندگان که موجبات رشد صادرات غیرنفتی و حضور گسترده تر ایران در بازارهای جهانی را فراهم کرده اند، قدردانی کرد.
وی گفت: هدف سیاست ارزی دولت آرامش و ثبات در بازار ارز بوده است که لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است و بیشترین کمک را به تولید کنندگان و صادرکنندگان برای برنامه ریزی فعالیت های اقتصادی خود می کند. برای تحقق این هدف، همفکری و همکاری بخش خصوصی و بانکها ضروری است.
رئیس جمهور اظهارداشت: درآمد ارزی کشور در شرایط کاملا اطمینان بخشی است و همه نیازهای ارزی در سیستم جدید با شفافیت کامل قابل تامین است.
دکتر روحانی با تشکر از همکاری فعالان اقتصادی با اجرای این طرح ، تاکید کرد: در سیستم جدید ارزی ، صادرکنندگان در فروش ارز خود حتی یک روز نباید معطل بمانند و بانکها باید برای جذب سپرده های ارزی مردم ، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاستهای اقتصادی کشور در جهت حمایت از رشد مستمر صادرات هماهنگ شود.
در این جلسه مسوولان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران، کنفدراسیون صادرات، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، انجمن صادرکنندگان پتروشیمی و خانه معدن و مدیران بانکهای دولتی و خصوصی، با تشکر از استقبال دولت از نظرات فعالان اقتصادی، اتخاذ سیاست ارزی جدید توسط دولت و بانک مرکزی را ضروری شمرده و آمادگی خود را برای همکاری کامل اعلام و پیشنهادهای خود را برای رفع ابهامات و اشکالات اجرایی ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.