پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۹

به عنوان بهترین فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر

منتقدان «معدنچی» را برگزیدند

جشنواره جهاني فجر

قدس آنلاین: مراسم اهدای جایزه بهترین فیلم سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از نگاه منتقدان، امروز، ششم اردیبهشت در گذر اجتماعات کاخ سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار شد.

انتخاب بهترین فیلم از نگاه منتقدان توسط آرای یک گروه ۱۰ نفره متشکل از سعید عقیقی، شادمهر راستین، کامیار محسنین، سعید قطبی‌زاده، مجید اسلامی، آنتونیا شرکا، هما توسلی، امیر پوریا، محسن آزرم و مهرزاد دانش انچام شده است. 

نابر داوری حلقه منتقدان، دیپلم افتخار بهترین فیلم به «معدنچی» به کارگردانی هانا اسلک محصول اسلوونی و کرواسی و جایزه اصلی به «دولتوف» به کارگردانی الکسی گرمن جونیور، محصول سه کشور روسیه، لهستان و صربستان تعلق گرفت.

هانا اسلک، نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «معدنچی» پس از دریافت جایزه اش با تاکید بر اینکه دریافت جایزه منتقدان یک افتخار بزرگ است، عنوان کرد: «خیلی خوشحالم که در کشوری این جایزه را دریافت می‌کنم که هم سطح فیلم‌ها و هم سطح انتقاد از فیلم‌ها بالا است. من از طرف خودم و همه کسانی که در ساخت فیلم شریک بودند از هیات داوران تشکر می‌کنم.»

او ادامه داد: «من عادت دارم هر وقت فیلمم جایزه می‌گیرد آرزویی کنم. این بار آرزوی من برای نقش اصلی این فیلم و کشوری که از آن آمده‌ام یعنی اسلونی است. آرزویم این است که کودکان هرگز تحت تاثیر جنگ قرار نگیرند. کشور من کوچک است ولی مردمی شجاع و کنجکاو دارد؛ کسانی که کوهنوردی را دوست دارند و آرزوهای بزرگی دارند.»

این کارگردان در پایان صحبت‌هایش با اشاره به سرود ملی متفاوت کشور اسلونی نسبت به بقیه کشورها گفت: «سرود ملی در کشور ما متفاوت از بقیه کشورها است. در عبارات اولیه این سرود آمده است «زنده باد همه ملت‌هایی که آرزو می کنند دیگر جایی جنگ نباشد و همه جا صلح باشد». من دوست دارم این لحظه جادویی را به کودکان اهدا کنیم و آرزو کنیم که همه جا صلح باشد.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.