شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳

بافت تاریخی دهدشت ساماندهی می‌شود

دهدشت

یاسوج- معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده ساماندهی بافت تاریخی دهدشت به عنوان میراث صفویان ساماندهی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، مسعود شفیعی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده کارشناسان دفتر پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور از پایگاه پژوهشی بافت تاریخی دهدشت بازدید کرده و هم اکنون مشغول بررسی‌های لازم هستند.

وی با بیان اینکه در این بازدید راهکارهایی اجرایی برای آماده سازی بستر بافت برای حضور گردشگران ارائه شد، عنوان کرد: در ۳ روز گذشته کارشناسان دفتر پایگاه‌های کشور در حال برسی و ارائه راهکارهایی برای ساماندهی هر چه بهتر پایگاه پژوهشی دهدشت برای گردشگران و معرفی بیشتر این اثر تاریخی هستند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این بازدید به درخواست و پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی استان به منظور رفع مشکلات و معضلات بافت تاریخی دهدشت صورت گرفته است.

شفیعی بیان کرد: در این بازدید عزیزی مدیرکل پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور حضور داشت مشکلات بافت تاریخی دهدشت از قبیل کمبود اعتبار برای تملک، مرمت اضطراری و ساماندهی بافت تاریخی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش داریم با پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی استان و کارشناسان دو پایگاه دیگر را به صورت ملی در استان ایجاد کنیم، افزود: دو اثر تاریخی تنگ سولک بهمئی و مجموعه خان احمد  باشت دارای قابلیت خوبی برای تبدیل شدن به پایگاه ملی در استان است.

به گزارش تسنیم، بافت تاریخی دهدشت مربوط به دوره صفوی بوده و در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ با شماره ثبت ۱۶۸۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع : تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.