یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹

احتمال بارش برف بهاری در ارتفاعات البرز/ بارش باران در تهران

هواشناسی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی تا اواخر وقت روز سه‌شنبه در کشور باقی می‌ماند، گفت: طی ۲۴ ساعت آتی تهران نیز بارانی می‌شود؛ احتمال بارش برف در البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

به گزارش قدس آنلاین، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود، طی دو روز آینده نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: امروز و طی ساعات آتی، بارش باران در غالب استان‌های کشور ایجاد می‌شود و در برخی نقاط نیز رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ساعات آتی وزش باد شدید در شرق کشور ایجاد می‌شود که احتمال گردوخاک دور از انتظار نیست؛ بارش باران خفیف نیز در بخش‌هایی از شمال شرق کشور ایجاد می‌شود.

به گفته وظیفه، ‌طی روز دوشنبه نیز جریانات شمالی وارد کشور می‌شود که سواحل خزر و استان‌های شمالی با بارش باران و کاهش دما مواجه می‌شوند؛ احتمال بارش برف نیز در ارتفاعات البرز مرکزی وجود دارد.

وی افزود: طی روز سه‌شنبه بارش باران همراه با رعدوبرق در مناطقی از دامنه‌های شرقی زاگرس، مرکز کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق کشور ایجاد می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: خلیج فارس و دریای خزر نیز در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه، شهرکرد با پنج درجه بالای صفر را خنک‌ترین و بندرعباس با ۳۹ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به ۲۷ درجه بالای صفر رسید؛ امشب احتمال بارش در بخش‌هایی از تهران وجود دارد.

وی تصریح کرد: این سامانه بارشی تا اواخر وقت روز سه‌شنبه در غالب نقاط کشور ادامه می‌یابد و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز جو نسبتاً آرامی حکمفرما خواهد شد؛ سامانه جدیدی در اواخر هفته وارد کشور می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.