دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

مدیر کل دفتر آموزش های کار وزارت آموزش و پرورش:

گسترش مهارت آموزی در بین دانش آموزان از مهمترین اهداف این سازمان است

آدر

یزد – مدیر کل دفتر آموزش های کار وزارت آموزش و پرورش گفت: گسترش مهارت های زندگی و مهارت آموزی در بین دانش آموزان از مهمترین اهداف این سازمان است چون با آن می توان افزایش تولید ملی و اشتغال را در جامعه را افزایش داد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سید مصفی آذرکیش شامگاه یک شنبه شب درنشست شورای آموزش و پرورش استان با گرامیداشت هفته معلم اظهارداشت: این سازمان برای تحقق این هدف توجه ویژه ای دارد و گسترش کار دانش در مدارس باید فراگیر شود  وآموزش های فنی و حرفه ای باید در مدارس کاربردی شود و امروز اشتغال زایی و تولید شغل در جامعه بسیار مورد نیاز است وهمه باید باعزم جدی به این سمت بروند .

وی افزود : توسعه فرهنگ کسب و کار و اشتغال از مهمترین اهداف آموزش و پرورش بوده و کار در فرهنگ ایرانی و اسلامی بسیار مقدس بوده ولی برخی رفتارها در جامعه همواره  به کار ضربه وارد کرده  و شان و منزلت کار را خدشه دار کرده که در این زمینه باید فرهنگسازی مناسبی صورت بگیرد .

آذر کیش تصریح کرد: نیاز اصلی و مهم نسل جوان امروز آموختن مهارتهای زندگی و توانایی مقابله با چالشهای موجود درجامعه است و برای اجرای اهداف نظام تعلیم و تربیت و اجتماعی شدن دانش آموزان طرح های مناسبی توسط فرهنگیان در دست اجرا است.

مدیر کل دفتر آموزش های کار آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه  تکلیف شده ۵۰درصد دانش آموزان  باید در مراکز فنی و حرفه ا ی و هنرستان ها  تحصیل کنند  که باید برای تحقق این مهم  درکشور با همکاری همه بخش ها قدم های خوبی برداشته شود.

وی ادامه داد: در استان یزد بیش از ۳۷درصد دانش آموزان در هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه ای تحصیل می کنند  که امید است  با تلاش مسئولین، معلمین و خانواده ها  این میزان افزایش داشته باشد.

این مسئول خاطر نشان ساخت: توسعه فرهنگ کار و کار آفرینی به عنوان یک ضرورت  در وزارت آموزش و پرورش مطرح است و برای حل مشکل اشتغال در جامعه باید این  ضرورت در مدارس و بین دانش آموزان نهادینه شود .

وی با بیان آینکه آموزش ها باید با نیازجامعه متناسب سازی شود گفت: متناسب سازی آموزش ها با نیاز جامعه یکی از اهداف و برنامه های اصلی این وزارتخانه است. ما باید به نحوی عمل کنیم که فرزندانمان در پایه دوازدهم خود وارد بازار کار شوند و تفکر دانشگاه گرایی درایران تفکری اشتباهی است واین تفکر باید اصلاح شود. آموزش ها باید در راهی باشد که به تولید و اشتغال منجر شود و کاهش نرخ بیکاری را نیز دربر داشته باشد.

آذر کیش تصریح کرد: حمایت ازکسب و کار نیز در این شرایط بسیار با اهمیت است البته کشور هم به نخبگان  و دانشمندان برجسته در همه زمینه ها نیاز دارد ولی بدون تردید نخبگان مهارتی باید به اندازه دیگر نخبگان مورد حمایت قرار بگیرند  تا شاهد تحول اشتغال تولید و رونق در جامعه باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.