دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

وزیر راه و شهر سازی خبر داد:

تولید ۶۵۰ واگن باری و مسافری در اراک

وزير راه شهرسازي

اراک- وزیر راه و شهر سازی گفت :درسال ٩٧ تولید ٦٥٠واگن باری و مسافری در واگن پارس اراک هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار  قدس آنلاین، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از شرکت واگن پارس اراک در جمع خبرنگاران با اشاره به تحقق ثمرات برجام عنوان کرد: حدود ٦ هزار دستگاه برای واگن پارس قرارداد منعقد شده است که تامین مالی آن از طریق روس ها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به قرارداد هزار دستگاه واگن مسافری و تامین لوکوموتیو برای شرکت واگن پارس گفت: در سال گذشته ٣١٠ دستگاه واگن باری و ٥٠ دستکاه واگن مسافری توسط شرکت تولید و تحویل شده است و برای سال ٩٧ نیز تولید ٦٠٠ دستگاه واگن باری و ٥٠ دستگاه واگن مسافری نیز هدفگذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شرکت در سنوات گذشته به واسطه مشکلات در بخش ساخت متوقف بوده است و تنها در حوزه تعمیر و نگهداری فعال بوده است، افزود: امروز قرارداد ٥٠ دستگاه لوکوموتیو به امضا رسید که تکنولوژی آن توسط شرکت دالیان چین و شرکت های ارپیایی فرانسه و آلمان تامین خواهد شد و مونتاژ آن توسط واگن پارس اراک انجام میگیرد.

وی اضافه کرد: تامین مالی این قرارداد توسط صندوق توسعه ملی انجام می شود و کل سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و تضامین آن توسط راه آهن داده خواهد شد و پیش پرداخت ١٠٥ میلیاردتومانی آن با تضمین راه آهن کشور از طریق اوراق سکوک در بازار سرمایه انجام میگیرد.

آخوندی گفت: برای تامین مالی بین المللی پروژه نیز ٧٠ میلیون یورو توسط صندوق توسعه ملی انجام و تضامین آن نیز از سوی راه آهن تامین می شود.

وی توسعه ناوگان را در کنار کنار توسعه خطوط یکی از سیاست های اصلی وزارتخانه دانست.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تصمیمات ویره شرکت هپکو بیان کرد: وزیر صنعت پیگیر وضعیت شرکت هپکو است و وزارت راه و شهرسازی به همراه وزارت کشور پیشنهاد خرید محصولات شرکت را داده است که امید است با تامین منابع مالی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور انجام گیرد تا بتوان نوسازی ناوگان را انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.