جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶

همه روزه در ماه مبارک رمضان در ۳ بازه زمانی طی شبانه روز ؛

ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم رضوی برگزار می شود

جلسه جزء خوانی قرآن کریم در مسجد گوهرشاد

قدس آنلاین: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مراسم ترتیل‌خوانی و جزء‌خوانی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی دیروز و امروز برگزار شد.

در نخستین و دومین روز از ماه مبارک رمضان محفل جزء‌خوانی قرآن کریم پس از اقامه نماز جماعت صبح در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد. در این محفل که به صورت زنده از شبکه یک سیما پخش شد، قاریان و حافظان برجسته حرم مطهر از جمله جواد پناهی، جواد سلیمانی و رضا جاویدی هر روز جزء یک قرآن را تلاوت کردند.

روح الله هاشمی، عابدین زاده و مسعود پنجه دیگر قاریان برجسته بین المللی نیز در نخستین روز از ماه با برکت رمضان در مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم که از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، حضور یافته و به تلاوت آیات روح بخش کلام الله وحی پرداختندکه این محفل باشکوه به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد.
همچنین همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان محافل باشکوه جزء‌خوانی کلام‌الله وحی از ساعت ۱۸ تا ۱۹ در ایوان مقصوره صحن گوهرشاد حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) تدارک دیده شده است.

در اولین روز از برپایی این محفل اساتید برتر آستان قدس همچون حجت الاسلام مهدی شجاع،و آقایان  قلندرزاده و صادق قربانی به قرائت جزء نخست قرآن کریم پرداختند.
در ایام ماه مبارک رمضان محفل جزء‌خوانی قرآن کریم در صحن گوهرشاد حرم رضوی به صورت زنده از شبکه استان، قرآن و افق سیما مستقیم پخش می‌شود.
گفتنی است؛ به همت اداره امور قرآنی علاوه بر این مراسم در ایام ماه مبارک رمضان ۱۴ محفل ترتیل‌خوانی و جزء‌خوانی قرآنی ویژه اقشار مختلف مردم در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.