جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸

با حضور وزیر تعاون، کار، رفاه اجتماعی

طرح ملی توسعه کشاورزی و تولید مبتنی بر قرار داد در خراسان رضوی رونمایی شد

وزیرتعاون

قدس انلاین : طرح ملی توسعه کشاورزی و تولید مبتنی بر قرار داد با حضور وزیر تعاون، کار، رفاه اجتماعی در خراسان رضوی رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی ربیعی در مراسم رونمایی و آغازین این طرح ملی از مشهد گفت: در گام نخست، این طرح برای زعفران و داروهای گیاهی به صورت پایلوت از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و کرمان آغاز شد و ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به همین منظور اختصاص یافت.

وی افزود: در گام بعدی و برای محصولات باغی این طرح در استان‌های گلستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و شمالی به اجرا در خواهد آمد.

وزیر تعاون اظهار داشت: برای محصول سیب‌زمینی این طرح در استان‌های همدان، قزوین و اردبیل اجرایی می شود و در گوجه فرنگی نیز استان کرمانشاه پایلوت می‌شود.

ربیعی ادامه داد: این طرح برای محصولات کنجدی در استان یزد و برای شیر و فرآورده‌های لبنی در استان‌های خراسان رضوی و شمالی اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: با هدف توانمند سازی روستاییان و جلوگیری از توأم شدن سالمندی با فقر در روستاها، تمامی مشاغلی که از طریق این طرح ایجاد می شود، منتهی به بیمه بازنشستگی خواهد شد.

ربیعی ادامه داد: سهم بیمه روستائیان از محل صندوق بیمه روستائیان و عشایر تامین خواهد شد و دولت آن را پرداخت می کند.

وزیر کار با اشاره به این که ساختار مشاغل روستاهای ما بنگاه‌های کوچک بدون اتصال به بازار است؛ گفت: مهمترین چالش در ناپایداری مشاغل، عدم متصل بودن کسب و کارها به بازار است که با اجرا شدن این طرح، رفع مشکل خواهد شد.

وی تولید کالاهای استاندارد و ورود دانش به روستاها را از دیگر برکات اجرای این طرح برشمرد و گفت: یکی از سیاست‌های اصلی ما در اشتغال روستایی ، پایداری جمعیت، جلوگیری از حاشیه‌نشینی و مقابله با فقر است.

این طرح که در قالب یک تفاهم نامه بین معاونت توسعه روستایی معاون اول ریاست جمهوری، وزارتخانه های کار،  جهاد و بانک کشاورزی به امضا رسیده  در گام نخست برای پنج هزار روستایی در خراسان رضوی رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.