شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

نشست تخصصی "شعر دفاع مقدس" به مناسبت سوم خرداد برگزار می‌شود

شعر دفاع مقدس

شیراز- مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار استان فارس از برگزاری نشست تخصصی «شعر دفاع مقدس» به مناسبت سوم خرداد خبر داد و گفت: این نشست ۴ محور مهم در حوزه شعر دفاع مقدس را بررسی می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالرضا قیصری، از برگزاری نشست تخصصی «شعر دفاع مقدس» با حضور شاعران، کارشناسان و استادان رشته ادبیات پایداری خبر داد و اظهار داشت: این نشست به مناسبت سوم خرداد روز سه‌شنبه یک خرداد ماه برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه این نشست در ۴ محور برگزار می‌شود، گفت: بررسی توسعه و تولید شعر دفاع مقدس، برگزاری جشنواره‌های و شب شعرهای دفاع مقدس، کارگاه‌های آموزشی و انتشار مجموعه‌های اشعار این حوزه از محورهای اصلی نشست است که پیرامون آن بحث و تبادل نظر می‌شود. 

مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار استان فارس با اشاره به شهدای مدافع حرم و شهدای مقاومت افزود: یکی از مواردی که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، تولید اشعاری با محوریت شهدای مدافع حرم و مقاومت است. 

قیصری بیان کرد: نقد مجموعه اشعار منتشر شده نیز از دیگر مواردی است که در این نشست درباره آن بحث و تبادل نظر می‌شود همچنین درباره حضور شاعران استان در کنگره بین‌المللی شعر دفاع مقدس نیز رایزنی و بحث می‌شود. 

وی با اشاره به مشارکت همه بخش‌های بنیاد حفظ آثار در موزه‌آرایی موزه دفاع مقدس استان فارس عنوان کرد: هم‌اندیشی درباره این موضوع نیز از دیگر مواردی است که در نشست تخصصی شعر دفاع مقدس به آن پرداخته می‌شود. 

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.