یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی:

گود برداری دفن بهداشتی زباله های بجنورد آغاز شده است

زباله

بجنورد - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: احداث جاده دسترسی و گود برداری برای دفن بهداشتی زباله های شهرستان بجنورد در زمین جانمایی شده آغاز شده است.

به گزارش قدس آنلاین ، علی اصغر شاکری، اظهار کرد: از هفته گذشته عملیات احداث جاده دسترسی همچنین گود برداری و بتن ریزی در گودال در زمین جانمایی شده در حوالی روستای نجف آباد شهرستان بجنورد به منظور دفن بهداشتی زباله های این شهرستان آغاز شده است که پیش بینی می شود این عملیات تا پایان تابستان امسال به پایان برسد.

شاکری خاطر نشان کرد: پس از اینکه برای این پروژه جاده دسترسی احداث و گود برداری انجام شود، زباله های شهرستان بجنورد به صورت بهداشتی دفن خواهند شد.

وی همچنین افزود: زباله های بیمارستانی نیز پس از بی خطر سازی در این گودال دفن می شوند.

وی در ادامه درباره اعتبارات اختصاص یافته به این پروژه بیان کرد: از محل منابع استانی مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که با پیشرفت در اجرای کار، سازمان شهرداری های کشور نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه را اختصاص خواهد داد.

افزون بر این، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی درباره روش بهره برداری از این طلای کثیف نیز اظهار کرد: هم اکنون انجام مطالعات برای بررسی جدیدی ترین روش های بهره برداری از این طلای کثیف شهرستان بجنورد در حال انجام است تا برای ادامه کار، مسیر مشخص شود.

 شاکری در پایان گفت: سازمان مدیریت و برنامه استان نیز مبلغ پنج میلیارد ریال را به منظور آغاز مطالعات برای مدیریت پسماند و تدفین زباله ها در دیگر نقاط استان خراسان شمالی اختصاص داده است که این مطالعات در سال جاری انجام می شود و به پایان می رسد.

منبع:عصر اترک

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.