دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران:

سه هزار برنامه همزمان با آزادسازی خرمشهر در مازندران برگزار می شود

سردار ملکی

ساری- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران گفت: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، ۳ هزار برنامه در سطح استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سردار عبدالله ملکی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار کرد: بخاطر قرار داشتن در ماه مبارک رمضان، اغلب برنامه در شب برگزار خواهد شد.

وی اهم برنامه های حماسه آزادسازی خرمشهر را عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس و عملیات فتح خرمشهر، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان، حضور در آسایشگاه جانبازان، همایش شعر و خاطره، اجرای تئاتر خیابانی، برپایی نمایشگاه کتاب، تجلیل از خادمان ایثار و شهادت، برپایی خیمه های معرفت و ویزیت رایگان در امامزادگان و اجرای برنامه های فرهنگی در کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از تشکیل هفت کمیته در راستای گرامیداشت آزادسازی خرمشهر خبر داد و یادآور شد: سوت قطار راه آهن شمال و کشتی ها در بنادر نوشهر و امیرآباد در سوم خرداد به صدا درخواهد آمد.

سردار ملکی با بیان اینکه پس از فتح خرمشهر غوغایی در جهان برپا شد، تاکید کرد: خرمشهر بندر استراتژیک ایران و بزرگترین شهر تحت اشغال بود که آزادسازی آن برپایه وحدت مردم و نیروهای مسلح، با قدرت رهبری و گوش به فرمان فرمانده کل قوا بودن شکل گرفت.

وی شعار اعلام شده امسال از سوی ستاد کل نیروهای مسلح را «ما توانسته ایم» اعلام کرد و گفت: در حماسه آزادسازی خرمشهر، ۶ هزار نفر شهید و ۲۴ هزار نفر مجروح شدند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران به حضور ۱۰ گردان از استان های مازندران و گیلان و گلستان در این عملیات اشاره کرد و افزود: از مازندران سه تیپ بیت المقدس، ۲۷ نور و ۲۵ کربلا در این عملیات حضور و ۲۲۰ شهید نیز تقدیم کردیم.

سردار ملکی اضافه کرد: دشمن بعثی در این عملیات، ۱۶ هزار کشته و ۱۹ هزار اسیر داشت و ۵۵۰ تانک و نفربر، ۵۳ هواپیما، ۳ بالگرد و ۵۰ خودروی دشمن منهدم شد.

وی یادآور شد: در این حماسه، ۵۰ تانک و نفربر، ۳۰ قبضه توپ و ۳۰۰ خودروی دشمن نیز به غنیمت گرفته شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در پاسخ به سوال قدس آنلاین تاکید کرد: باید توجه ویژه ای به خرمشهر شود و در این راستا مسوولین نیز باید اراده کنند و مردم، همراهی لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.