چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

معاون شرکت ملی حفاری ایران خبرداد:

۳۸ هزار و ۷۶۰ متر حفاری چاه‌های نفت و گاز در دو ماهه نخست امسال

حفاری

اهواز _معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق ۳۸ هزار و ۷۶۰ متر حفاری چاه‌های نفت و گاز توسط حفارمردان این شرکت در دو ماه نخست سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، حمیدرضا خوش آیند در توضیح بیشتر در این باره اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت ماه امسال در مجموع ۲۳ حلقه چاه نفتی در گسترده عملیاتی شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره ایران و مهندسی و توسعه نفت (متن) حفر و تکمیل شد.

وی افزود: از این تعداد چاه ۱۳ حلقه توسعه‌ای - توصیفی و ۱۰ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است که ۱۶ حلقه در مناطق نفتخیز جنوب، یک حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره و ۶ حلقه در پروژه‌های توسعه‌ای شرکت متن تکمیل و در اختیار کارفرماها قرار گرفت.

خوش آیند تصریح کرد: این شرکت هم اکنون ۷۳ دستگاه حفاری شامل ۷۰ دستگاه خشکی و سه دکل دریایی ملکی از نوع سبک، سنگین و فوق سنگین در اختیار دارد که شماری از دستگاه‌ها در میادین مشترک نفتی در جنوب غرب کشور و فازهای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در آب‌های خلیج فارس فعالیت دارند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار کرد: به زودی دو دستگاه حفاری سنگین خشکی شرکت در عملیات حفر هشت حلقه چاه اکتشافی به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در مناطق مختلف کشور در چرخه عملیات قرار می‌گیرند.

وی یادآور شد: با توجه به برنامه توسعه تعدادی از میادین نفتی از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی حفاری ایران ناوگان خود را برای مشارکت در اجرای این پروژه‌ها مهیا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.