شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱

ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در بقاع متبرکه همدان برگزار می شود

ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت»

همدان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان، از برگزاری ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در بیش از ۶۸ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص همدان همزمان با رحلت حضرت خدیجه (س) خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان، از برگزاری ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در بیش از ۶۸ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص همدان همزمان با رحلت حضرت خدیجه (س) خبر داد.

حجت الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان به مناسبت رحلت حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با نهادهای فرهنگی و هیئات مذهبی خواهران ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» به منظور الگوسازی از سیره و شخصیت آن بانوی گرامی اسلام برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مراسم ویژه‌برنامه «خدیجه، مادر امت» در ۶۸ امامزاده و بقعه متبرکه همدان عصر امروز (۵ خرداد) برگزار می شود که سخنرانان و مداحان برجسته استان در شان و مقام حضرت خدیجه (س) سخنرانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها نخستین بانویی است که دعوت رسول گرامی اسلام را لبیک گفت و به پیام آسمانی او پاسخ مثبت داد و در کنار ایشان با همه‌توان ایستاد و پایداری کرد، تصریح کرد: در همان زمان که حضرت رسول (ص) از آزار کوردلان رنج می‌برد در کنارش کسی بود که خاطر او را شاد و کام او را شیرین می‌کرد و از بار گران اندوهش می‌کاست.

حجت الاسلام کاروند با بیان اینکه حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها پس از گذشت ۲۵ سال زندگی سراسر مهر و گذشت و وفا، در سال دهم هجرت پیامبرخدا را تنها گذاشت و به سوی جهان ابدی پرواز کرد، یادآور شد: پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه وآله هنگام تدفین وی خود به درون قبر رفتند و با دستان مهربان خود، آن بانوی نمونه اسلام را به خاک سپردند.

پیش بینی شده است این مراسم در بیش از یک هزار و ۸۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص کشور همزمان با شب و روز دهمین روز ماه مبارک رمضان برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.