یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲

مذاکره با اروپا نباید طولانی و فرسایشی شود

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور

قم- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست مردم و ملت این بوده که مذاکرات با اروپا نباید همانند مذاکرات ۵+۱ طولانی و فرسایشی شود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور ، با بیان بدعهدی‌های مکرر آمریکا نسبت به ایران و اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: مقام معظم رهبری چه در دوران مذاکرات هسته‌ای و چه در سالیان متمادی همواره گوشزد کردند که نباید به آمریکایی‌ها خوش‌بین بود.

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها نمی‌خواهند وارد جنگ تجاری استراتژیک با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای با ایران شوند، افزود: پیش‌بینی بنده  این بوده که اروپا از برجام خارج به دلیل اینکه مراودات اروپا و آمریکا بسیار زیاد و بازار اروپا در آمریکا بوده می‌شود همان‌طور که چند وقت پیش رئیس‌ جمهور فرانسه اظهاراتی مبنی بر اینکه نمی‌توان شرکت‌های خارجی را ملزم به تجارت با ایران کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تضمین عملی اروپا به ایران برای حفظ برجام ادامه داد: درخواست ما و مردم این بوده که مذاکرات با اروپا نباید همانند مذاکرات 5+1 طولانی و فرسایشی شود زیرا چنین روشی بی‌ثباتی برای کشور رقم می‌زند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره قدرت جمهوری اسلامی در منطقه گفت: کشور ما در میان کشورهای مسلمان در خط اول مقاومت است و پذیرش FATF قدرت ما را در منطقه نابود می‌کند، آمریکایی‌ها از گروهک آدم کش مجاهدین خلق حمایت اما سپاه پاسداران را گروه تروریستی می‌دانند که در صورت پذیرش FATF وزارت دفاع ما به‌عنوان حامی گروه‌های تروریستی خوانده می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.