سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

استاندار البرز در دیدار وزیر راه وشهرسازی:

توسعه راه های البرز بار ترافیک ملی را کاهش می دهد

وزیرراه

کرج- استاندار البرز برای تشریح مشکلات، موانع و کمبودهای حوزه راه و مسکن البرز با وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با ارائه گزارشی از شرایط ویژه البرز به لحاظ رشد سریع جمعیت ولزوم تقویت و توسعه راه های استان افزود: این استان بار سنگین ترافیک ملی را به دوش دارد.

 وی ادامه داد: آزادراه تهران - کرج- هشتگرد در اکثر مواقع بار ترافیک سنگینی دارد که بر این اساس ضرورت دارد در اسرع وقت طرح تعریض آن اجرایی شود که این امر نیازمند اعتباری حدود ۳۲ میلیارد تومان است.

 نجفی با اشاره به مسکن مهر و مشکلات و موانع آن در البرز، گفت: در این خصوص از وزارت راه و شهرسازی انتظار مساعدت ویژه ای می رود چراکه همچنان در زیرساخت ها، ضعف جدی وجود دارد.

 وی با تاکید بر اهمیت قطار برقی کرج-هشتگرد در جهت تسهیل در تردد مردم افزود: عملیات ساختمانی ایستگاه های این طرح بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته و اکنون برای تجهیزات برقی و مکانیکی قطار برقی کرج-هشتگرد اعتباری حدود ۷۰ میلیارد تومان نیاز است.

 استاندار البرز اضافه کرد: ادامه بزرگراه همت در البرز با روند مطلوبی در حال تکمیل است همچنین اکنون بخشی از تملک ها در این مسیر صورت گرفته و در جهت تحقق باقی آزادسازی مسیر، ۱۲ میلیارد تومان اعتبار باید صرف شود.

 در این دیدار وزیر راه و شهرسازی، بر لزوم توسعه راه ها و تقویت زیرساخت های این حوزه تاکید کرد و ایجاد بستری برای تسهیل در تردد مردم از راه های پرتردد البرز را با مساعدت های ملی ضروری دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.