چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴

لزوم توسعه آزادراه چهارمحال و بختیاری به خوزستان

نشست

شهرکرد-مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: پیگیری برای توسعه آزاد راه ها در استان از جمله آزاد راه چهارمحال و بختیاری به خوزستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان،شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری به ریاست داریوش حسینی مدیرکل راه و شهرسازی استان و با حضور مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای ،بنیاد مسکن،هواشناسی، فرودگاه شهرکرد،دفتر هواپیمائی جمهوری اسلامی، بانک مسکن و فرماندهی پلیس راه و جانشین فرماندهی پلیس راهور استان در محل اداره کل راه و شهرسازی استان برگزارگردید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ابتدای این جلسه با اشاره به اهداف مجموعه دستگاههای تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان ، توسعه بزرگراهها و اجرای طرح بازآفرینی شهری را از اولویتهای این اداره کل برشمرد.
حسینی در ادامه خواستار تعامل و هم افزایی بیشترادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان در جهت ارتقاء کیفیت راهها ، حمل و نقل و مسکن و احیاء بافتهای فرسوده شد.
وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری حلقه اتصال کریدور حمل و نقل جنوب و مرکز کشور است ، پیگیری برای توسعه آزاد راه ها در استان از جمله آزاد راه چهارمحال و بختیاری به خوزستان را ضروری دانست .
مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با تشریح جزئیات طرح ملی بازآفرینی شهری ، از برنامه این اداره کل برای استفاده از امتیاز ویژه این طرح ملی در جهت بهسازی و نوسازی مسکن و توسعه و ارتقاء فضاها و خدمات شهری واقع در بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان خبر داد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این جلسه از وجود ۴۰ هزار تقاضای ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت خبرداد و گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۵۰ تا ۶۰درصد نقدینگی مورد نیاز برای احداث مسکن در شهرهای کوچک را در قالب تسهیلات کم بهره تأمین می نماید.
مدیر فرودگاه شهرکرد هم با اشاره به لزوم توسعه زیرساختهای فرودگاه شهرکرد از آغاز طرح مطالعاتی این پروژه خبر داد.

سروش سلیمی مهمترین پروژه های در دست اقدام را افزایش باند فرودگاه به طول ۱ کیلومتر و اصلاح دور برگردان فرودگاه شهرکرد دانست.
مدیر دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در شهرکرد نیز ازبرنامه قاطع این دفتر برای افزایش تعداد پروازهای فرودگاه شهرکرد خبرداد.
رضایی درادامه گفت : عدم ارتقاء تعداد پروازها باعث اتلاف امکانات و زیرساختهای موجود در فرودگاه شهرکرد می باشد.
وی همچنین اقدامات صورت گرفته جهت احیاء پروازشهرکرد- کویت و برقراری پرواز شهرکرد – عسلویه را تشریح نمود.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.