چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲

نتایج ۱۰۲۱ حوزه رای گیری انتخابات پارلمان ۲۰۱۸ عراق باطل اعلام شد

انتخابات عراق

قدس آنلاین: کمیساریای انتخابات عراق از لغو نتایج بیش از ۱۰۰۰ حوزه رای گیری در انتخابات داخل و خارج عراق خبر داد.

به گزارش السومریه، کمیساریای انتخابات عراق از لغو نتایج بیش از ۱۰۰۰ حوزه رای گیری در انتخابات داخل و خارج عراق خبر داد.

در بیانیه این کمیساریا آمده است: کمیته های فنی و حقوقی از کارکنان کمیساریا تشکیل شد و پس از بررسی چند روزه شکایات نمایندگان احزاب مختلف، آراء ۱۰۲ حوزه رای‌گیری در ۱۰ استان که شامل هر دو مرحله رای‌گیری خاص و عام می‌شدند را باطل اعلام کرد که عبارتند از: ۷ حوزه در استان اربیل، ۵۱ حوزه در استان الانبار، ۱۷ حوزه در استان بغداد/الکرخ، ۱۱ حوزه در  استان صلاح‌الدین و ۱۶ حوزه در استان نینوی و این پس از دریافت شکایات نمایندگان احزاب در این استانها بود.

کمیساریا بیان کرد: کمیساریا به شکایات احزاب اکتفا نکرد و کمیته های فنی برای بررسی بیشتر به حوزه هایی که گمان می رفت در آن تخلفاتی رخ داده باشد اعزام کرد که این کمیته ها نتایج ۸۵۲ حوزه از ۲۰۰۰ حوزه ای که بررسی کرده بودند را ابطال کرد که این حوزه‌ها عبارتند از: ۷۳ حوزه در استان اربیل، ۵۰ حوزه در استان الانبار، ۹۶ حوزه در استان سلیمانیه، ۳ حوزه در استان بغداد /الرصافه، ۳ حوزه در  استان بغداد /الکرخ، ۲۲۴ حوزه در استان دهوک، ۲ حوزه در استان دیالی، ۳۶ حوزه در استان صلاح‌الدین، ۱۷۹ حوزه در استان نینوی و ۱۸۶ حوزه در استان کرکوک.

در این بیانیه آمده است: مراکز رای گیری در خارج از کشور که نتایج آنها ابطال شد ۶۷ حوزه بود که به ترتیب شامل آلمان ۱۰، اردن ۲۲، آمریکا ۳۱، سوئد ۲، انگلیس یک و ترکیه یک حوزه است. به این ترتیب مجموع حوزه های رای گیری که نتایج آنها ابطال شد ۱۰۲۱ حوزه در داخل و خارج عراق در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ است. کمیته های حقیقت یاب برای بازخواست مقصران تشکیل شده است. کمیساریا آماده دریافت شکایات است و در بررسی هر تخلفی و اتخاذ اقدامات حقوقی ضد مقصران دریغ نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.