جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خبر داد

پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری به ۱۶۱ طرح در استان خراسان رضوی

طرح اشتغال زايي

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری به ۱۶۱ طرح در استان خبر داد.

به گزارش قدس انلاین محمد مقدوری در جلسه دیدار با کارآفرینان روستایی استان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در مشهد برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ در مجموع ۳۳۷ طرح به بانک‌های عامل معرفی شد که از این تعداد، به ۱۶۱ طرح تسهیلات پرداخت شد.

وی با بیان این که بانک کشاورزی به چهار طرح به مبلغ هفت میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است، افزود: از مجموع ۱۶۷ طرح معرفی شده به بانک سینا با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان نیز ۷۷ طرح آن با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان مصوب شده که تاکنون به ۵۸ طرح با ۲۴ میلیارد تومان اعتبار، تسهیلات پرداخت شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در پست بانک هم ۱۰۶ طرح با ۸۴ طرح به تایید رسیده که تا کنون پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

مقدوری با بیان این که سهمیه صندوق کارآفرینی و امید از این محل، ۱۵ میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: در این مجموعه ۱۹ طرح توسعه اشتغال روستایی تایید شده که تا کنون ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

 مقدوری خاطرنشان کرد: با تغییر رویکرد دولت از توجه به توسعه زیربناهای روستایی به رشد اقتصادی در این مناطق، شاهد تحولات خوبی در کشور و استان بوده‌ایم.

 وی تصریح کرد: این مهم در استان با توجه به تردد زائران داخلی و خارجی به استان و جاذبه‌های توریستی فراوان و روستاهای هدف گردشگری، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.