جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تشریح کرد؛

در مواجهه با آلودگی هوای مشهد چه می‌توان کرد؟

آلودگی هوا

قدس آنلاین: نای نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در یادداشتی در خصوص آنچه باید این روزها در مواجهه با آلودگی هوا انجام داد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش قدس آنلاین؛، حمیدرضا موحدی‌زاده در یادداشتی عنوان کرد؛ این روزها به علت هجوم ریزگردها که گفته می شود منشاء آن صحرای قره قوم کشور ترکمنستان می باشد، هوای شهرمان آلوده و سلامتی شهروندان و فرزندانمان به خطر افتاده است. به نظر می رسد مراجع مسئول مانند .استانداری، فرمانداری، شهرداری، سازمان محیط زیست و ... در کنار اقدامات پیشگیرانه می بایست تجهیز و آمادگی لازم سازمان های مسئول و گسترش آموزش های عمومی مردم و شهروندان را در دستور کار خود قرار دهند.مار و ارقام ها نشان می دهد تردد وسایل نقلیه شخصی در کلانشهرهای ما بیش از دو و نیم برابر استانداردهای جهانی است. شهرهای توسعه یافته برای کاهش میزان تردد خودرو اقدامات زیر را برنامه ریزی و اجرا نموده اند؛
گسترش وسایل نقلیه عمومی و قطار شهری.

اتخاذ سیاست و بسته های تشویقی از نظر مالیات و عوارض برای شهروندانی که از درختان و فضای سبز حفاظت می کنند.

توسعه دولت الکترونیک و افزایش دسترسی های مردم به خدمات دولتی بدون نیاز به مراجعه حضوری آنها.

رشد و توسعه بازار و خدمات الکترونیک به منظور کاهش تردد وسایل نقلیه شخصی و تک نفره.

گسترش فضای سبز و پارک های عمومی، اجرای کمربند سبز و افزایش سرانه های فضای سبز شهروندان (این سرانه به طور خوش بینانه ۱۱ متر مربع برای هر شهروند می باشد که با میانگین جهانی که ۲۴ متر مربع می باشد، فاصله زیادی دارد.)

به امید افزایش آموزش های فرهنگ شهروندی، شهرنشینی و شیوه های مدرن حفاظت از محیط زیست شهری و تجهیز سازمان های مرتبط با مساله آلودگی هوا و محیط زیست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.