شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

آغاز ساخت ۵۴۵ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

ساخت مسکن روستایی در دهلران

بجنورد- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام اینکه طی امسال کار ساخت ۵۴۵ واحد مسکونی برای مددجویان آغازشده است، گفت: این پروژه‌های عمرانی در دو بخش مسکن شهری و روستایی به مددجویان واگذار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، بیان اینکه از مجموع واحدهای پیش‌بینی‌شده طی سال جاری ۱۸۵ واحد برای مددجویان شهری و ۳۶۰ واحد نیز برای خانوارهای مناطق روستایی احداث می‌شود، افزود: با تلاش‌های کمیته امداد خراسان شمالی این واحدها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

وی همچنین از افزایش اعتبارات مسکن مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: اعتبارات مسکن مددجویان طی سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان بود و این در حالی است که امسال این رقم به ۱۷ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ادامه داد: طی امسال ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل منابع دولتی و ۷۸۰ میلیون تومان نیز از محل صدقات پرداختی مردم برای ساخت این واحدها پیش‌بینی‌شده است.

اهرابی همچنین یادآور شد: طی برنامه‌های جدید سال ۹۷، پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل سپرده‌گذاری خیران در صندوق امداد ولایت در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه برای ساخت این واحدها اختصاص‌یافته است.

وی بابیان اینکه اعتبارات دولتی و منابع داخلی کمیته امداد خراسان شمالی که برای حل مشکل مسکن مددجوها به این استان تزریق‌شده از سال‌های ۹۳ تا ۹۷ روند افزایشی داشته است، گفت: کل اعتبارات مسکن در سال ۹۳، حدود سه میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۴ به پنج میلیارد و ۳۴۰ میلیون و در سال ۹۵ به هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و همچنین در سال گذشته این رقم به ۱۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

اهرابی بابیان اینکه کمیته امداد خراسان شمالی در تلاش است مسکن دو هزار و ۵۰۰ خانوار مددجوی فاقد سرپناه این استان را تأمین کند، گفت: اولویت ساخت مسکن مددجویان با خانوارهای عائله‌مند و پرجمعیت دارای یتیم بیماران خاص و صعب‌العلاج است.

شایسته ذکر است: سال گذشته ۴۰۶ واحد مسکن روستایی و شهری به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی واگذارشده است.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.