یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

استاندار گلستان تاکید کرد

ضرورت هدایت سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی و گردشگری گلستان/ ۵۰ درصد محصولات کشاورزی گلستان برداشت شد

سید مناف هاشمی

گرگان- استاندار گلستان با بیان اینکه این استان از گذشته به عنوان قطب کشاورزی، دامپروری و تا حدودی گردشگری مطرح بوده است، گفت: باید تلاش شود تا سرمایه‌گذاران را به این حوزه‌ها هدایت و موانع موجود در امر سرمایه‌گذاری را برطرف کنیم.

به گزارش قدس آنلاین،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، استاندار گلستان با تاکید بر اینکه همه باید زمینه رونق کسب و کار را فراهم آورند، اظهار کرد: احیای بافت‌های فرسوده و سیستم حمل و نقل کشور از برنامه‌های اصلی امسال دولت است.
سید مناف هاشمی در اولین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور قره‌خانی نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی و غراوی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضا برگزار شد، اظهار کرد: برخی از مباحث این جلسه به کمیسیون‌های مجلس مرتبط می‌شود که حضور نمایندگان استان در این جلسه کمک خوبی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه باید رافع مشکلات سرمایه‌گذاری و تولید باشیم تا زمینه ایجاد اشتغال و افزایش آن در جامعه فراهم شود، افزود: موظف هستیم آگاهی‌بخشی لازم را به مردم و بخش خصوصی در زمینه قوانین ارائه دهیم تا آنان بتوانند با نگاهی آگاهانه در مسیر سرمایه‌گذاری و توسعه گام بردارند.
استاندار گلستان با تاکید اینکه بانک‌های استان بند «و» را مکلف به اجرا هستند، خاطرنشان کرد: این جلسه در واقع درد و دل‌های حوزه‌های سرمایه‌گذاری، رونق تولید و تجارت است که باید تلاش شود برای فعالیت‌های اقتصادی آنان راه حل‌های مناسب پیدا کنیم.

* ۱۰۰ درصد کلزا و جو استان گلستان برداشت شد/ ضرورت شناسایی موانع تولید و قوانین دست و پاگیر بر سر راه ارتقا کیفیت و رشد تولید گلستان
هاشمی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از محصولات کشاورزی استان برداشت شد، تصریح کرد: در بعضی از این محصولات از جمله کلزا و جو در استان برداشت صد در صدی انجام شده است.
 وی شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی را شورایی پراهمیت دانست و افزود: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفتگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.
استاندار گلستان با بیان اینکه استان گلستان از گذشته به عنوان قطب کشاورزی، دامپروری و تا حدودی گردشگری مطرح بوده است، گفت: باید تلاش شود تا سرمایه‌گذاران را به این حوزه‌ها هدایت و موانع موجود در امر سرمایه‌گذاری را برطرف کنیم.
هاشمی افزود : با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی مشکلات اصلی کشاورزان، دامداران، حمل و نقل و ... که درگیر برداشت محصولات کشاورزی بودند، مرتفع شده است.
لازم به ذکر است؛ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، بررسی و شناسایی موانع تولید و قوانین دست و پاگیر بر سر راه ارتقا کیفیت و رشد تولید را بر عهده دارد تا موانع قانونی را تسهیل کند.
اعضای این شورا عبارتند از استاندار، معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان جهادکشاورزی، رئیس یکی از بانک‌های تخصصی، و با توجه به دستور جلسه، عالی‌ترین مقام اجرایی دستگاه مرتبط با موضوع دونفر از قوه قضاییه شامل مدیرکل دادگستری و دادستان مرکز استان، حداکثر چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ترجیحا عضو یکی از کمیسیون‌های تعریف شده در قانون، دبیر اتاق تعاون، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، رئیس انجمن های صنفی و هشت نفر از نمایندگان بخش خصوصی است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.