دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹

قدس آنلاین گزارش می دهد

آیا ثلاث اعدام می شود؟

محمد ثلاث

هرچند وکیل محمد ثلاث از پذیرش درخواست اعاده دادرسی موکلش خبر داده، اما رئیس دادگستری استان تهران می‌گوید تمام فرآیندهای مربوط به اجرای حکم انجام شده است.

بیش از یک ماه از تأیید حکم صادر شده برای متهم پرونده قتل سه مأمور نیروی انتظامی در خیابان پاسداران می‌گذرد و همگان منتظر اجرای حکم صادره هستند.

این در حالی است که در این بین اخبار ضد و نقیضی در خصوص اجرای یا عدم اجرای حکم به گوش می‌رسد.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده آشوب پاسداران اظهار داشت: تمام فرآیندهای مربوط به اجرای حکم انجام شده و به زودی تعیین وقت صورت می‌گیرد.

این در حالی است که ۸ خرداد ماه سال جاری زینب طاهری، وکیل محمدرضا ثلاث راننده اتوبوسی که در شب حادثه خیابان پاسداران در گلستان هفتم، سه تن از مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفت و به‌شهادت رساند، از پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی موکلش خبر داده و عنوان کرده بود که پرونده محمد ثلاث به شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور ارجاع شده است.

اما قاضی شهریاری، نماینده دادستان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در این خصوص گفت: من هم شنیدم که تقاضای اعاده دادرسی داده شده اما از پذیرفته شدن آن اطلاعی ندارم.

وی افزود: اگر پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی صحت داشته باشد پرونده به دیوان عالی کشور می‌رود و مطابق قانون تا زمان اعلام رأی دیوان، حکم اجرا نمی‌شود.

قاضی شهریاری تصریح کرد: قانونی است که تقاضای اعاده دادرسی را ارائه دهند اما من اطلاعی ندارم که وکیل متهم چه کار می‌کند، در هر صورت حکم در ماه رمضان به اجرا در نمی‌آید و تصمیم نهایی برای اجرای حکم هم با اولیای دم است.

حال باید منتظر ماند و دید که در صورت صحت ادعای وکیل متهم مبنی بر پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی، دیوان عالی کشور حکم قصاص را تأیید می‌کند یا نه.

۳۰بهمن ماه سال گذشته بود که در پی اغتشاش دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران ۳ مأمور ناجا و یک بسیجی به شهادت رسیدند.

محمدرضا ثلاث راننده اتوبوسی بود که در شب حادثه خیابان پاسداران در گلستان هفتم، سه تن از مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفت و به‌شهادت رساند.

او در همان شب توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر و برای وی پرونده قضایی تشکیل شد که نهایتاً با صدور کیفرخواست به‌اتهام قتل عمد سه مأمور نیروی انتظامی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران روز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه سال ۹۶ حکم متهم این پرونده را صادر و وی را به قصاص محکوم کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.