سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:

لزوم تقویت سازمان های مردم نهاد در مبارزه با اعتیاد

استاندار

شهرکرد-استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آگاه سازی اهالی محله های آلوده، بکارگیری معتمدین و افراد با نفوذ محل و افراد سالم و همچنین تقویت سازمان های مردم نهاد باید صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، اقبال عباسی شامگاه دوشنبه در کارگروه مبارزه با مواد مخدر استان گفت: انسجام ، وحدت و همت مدیران در امر مبارزه با مواد مخدر تاکنون قابل قبول بوده و این را نشان می دهد که اگر مدیران در همه مسائل در کنار یکدیگر قرار گیرند تمام مسائل و مشکلات حل خواهد شد.

اقبال عباسی اظهار کرد: باید همواره این مسئله مد نظر قرار گیرد که اعتیاد یک بیماری و توزیع مواد مخدر یک نوع قدرت طلبی است و توجه ویژه به مباحث فرهنگی در این خصوص ضروری است.

وی تاکید کرد: نام مناطق آلوده در استان باید برده شود تا باعث ایجاد تحرکی در ساکنین سالم و معتمدین این محله ها  شده و برای همکاری در راستای پاکسازی این محله ها گام بردارند.

عباسی افزود: آگاه سازی اهالی محله های آلوده، بکارگیری معتمدین و افراد با نفوذ محل و افراد سالم و همچنین تقویت سازمان های مردم نهاد باید صورت گیرد.

استاندار با اشاره به مخالفت جدی با مهاجرت افراد از مناطق به نقاط دیگر استان گفت: این افراد به هر نقطه دیگری مهاجرت کنند آن مناطق را هم آلوده می کنند، بنابراین باید شرایط پیشگیری، مبارزه و پاکسازی این افراد در خود مناطق آلوده انجام شود.

وی با اشاره به هزینه اعتبارات در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتبارات باید در قالب طرح و برنامه و در ادامه ی طرح های قبلی هزینه شود و اگر طرح جدیدی وجود دارد مطالعات طرح انجام و در صورت تایید شورای مبارزه با مواد مخدر اجرایی شود.

عباسی با اشاره به تأمین اعتبار ساخت خانه عالم در دو منطقه آلوده چهارمحال و بختیاری، افزود: شهرداری زمین‌های بلا صاحب در این مناطق را شناسایی کند تا برای ایجاد فضای سبز مورد استفاده قرار گیرند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.