سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷

قلعه نویی: مراکش از پرتغال قوی تر است/ طرفدار فرانسه هستم

امیر قلعه نویی

رمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: کی‌روش حرفه‌ای است و امیدوارم تیم ملی به مرحله بعد صعود کند.

به گزارش قدس آنلاین، امیر قلعه نویی در حاشیه تمرین تیم فوتبال امید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تیم ملی بزرگسالان آرزو می‌کنیم در جام جهانی موفق شود آن‌ها آمار خوبی داشتند و امیدواریم با بازی‌های خوب در جام جهانی نشان دهند که بی‌جهت نبوده که دومین تیم صعود کننده به جام جهانی هستند.

وی افزود: امیدوارم طلسم تیم امید شکسته شود باید نگاهی ویژه‌ای به تیم امید داشت و مثل تیم بزرگسالان به آنها توجه کنیم. در ایران شاید سیستم خوب نباشد اما از لحاظ استعداد در فوتبال مشکلی نداریم. وظیفه داشتم که به تمرین بیایم می‌خواستم عملکرد بازیکنان را نگاه کنیم من به این تیم امیدوار هستم باید یک جا هزینه بدهیم در بازی‌های آسیایی نباید به دنبال صعود باشیم. باید المپیک را هدف قرار دهیم البته در جاکارتا باید از فوتبال ایران دفاع کنیم. باید در مسیر تیم‌های بزرگ دنیا قدم برداریم آنها برخی جاها برای گرفتن نتیجه خوب هزینه می‌دهند.

قلعه‌نویی در مورد جام جهانی گفت: از نام این تورنمنت می‌توان به جواب این سؤال رسید پرچم ایران الان در بین ۳۲ کشور جهان است. این از دلایلی است که این مسابقه را دارای اهمیت می‌کند. این افتخاری بود که باعث شد تیم ملی ما صعود کند و با وحدت به موفقیت برسیم.

وی در مورد اینکه کدام تیم‌ها در جام جهانی مدعی هستند، گفت: فوتبال یک تجزیه و تحلیل دارد و یک واقعیت دارد، در فینال اروپا شما فکر می‌کردید گلر لیورپول آن اشتباهات را مرتکب شود. در واقعیت اتفاقات زیادی رخ می‌دهد مثلاً در بازی ایران و عراق بازیکن ما چه دقیقه‌ای اخراج شد باید یک دور مسابقات را ببینید و آن وقت در این مورد صحبت کرد. اما خودم دوست دارم فرانسه قهرمان شود. آلمان و بلژیک هم تیم‌های خوبی هستند. با شروع مسابقات بهتر می‌توانیم در این مورد صحبت کنیم. امیدوارم ایران هم از گروه خودش صعود کند.

قلعه‌نویی افزود: من امسال طرفدار فرانسه هستم البته این حرف‌ها قبل از شروع تورنمنت است و باید آماده شروع مسابقات باشیم.

وی در مورد اینکه ایران چه تاکتیکی باید در جام جهانی اتخاذ کند، گفت:‌ما باید هدف اولمان این باشد که گل نخوریم مراکش یک تیم حرفه‌ای است و از قدرت‌های آفریقا است. پرتغال قهرمان اروپا بوده و اسپانیا هم مدعی است. من اطمینان دارم که ما با کیفیت‌ترین بازی‌هایمان را انجام خواهیم داد. کی‌روش حرفه‌ای است که تاکتیک‌های مدنظر را اتخاذ می‌کند.

وی افزود: ما باید طول و عرض بازی را کاهش دهیم و گل نخوریم. من شاید مراکش را قوی‌تر از پرتغال بدانم اگر نتایج را هم مدنظر قرار بدهیم پرتغال آن کیفیت قبل را نداشته است. همیشه نمی‌شود با سه تساوی صعود کرد. مربی پرتغال گفته بود اگر کی‌روش ما را می‌شناسد من هم ذهنیت او را می‌شناسم اگر ما صعود کنیم کار بزرگی انجام دادیم.

قلعه‌نویی در مورد بالا رفتن توقعات مردم تصریح کرد:‌ مردم باید به این مسئله توجه کنند که ما به عنوان تیم دوم به جام جهانی رفتیم و صعودمان را برای دومین بار پی‌درپی داشتیم فراموش نکنیم اسپانیا در جام جهانی قبل از گروه خود صعود نکرد. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. چه کسی فکر می‌کرد برزیل در کشور خودش هفت گل بخورد. ما اگر از گروه‌مان صعود نکردیم مردم باید برای حضور دوباره در جام جهانی خوشحال باشند. به کرانچار گفتم چندین سال قبل در سمیناری بودم که آنجا کشورها برای المپیک ۲۰۲۰ برنامه داشتند آیا ما هم اینطور هستیم. ما شهر سرسبزی مثل مازندران داریم آنجا دو چمن خوب نداریم. با شروع مسابقات می‌بینیم همه مربیان از کیفیت زمین‌ها ناراضی هستند. باید از این لحاظ ساختارهای‌مان را بهبود بخشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

سرمربی سپاهان یادآور شد:‌از بازیکنان و اعضای تیم ملی به خاطر نتایجی که گرفتند تشکر می‌کنم  ما نیاز داشتیم بازی‌های دوستانه خوبی داشتیم اما لغو بازی‌های دوستانه معضلی برای این تیم شد مطمئن باشید دعای مردم پشت این تیم است این بازیکنان شیرمردان ایران هستند همانطوری که والیبالیست‌ها هم شیرمردان ایران بودند. آنها تمام تلاش خود را بکنند و مطمئناً می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.