شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱

همه روستاهای خراسان رضوی از طرح هادی برخوردار شدند

آغاز عملیات اجرایی طرح هادی ۴۰

قدس انلاین : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: طرح هادی روستایی برای همه دو هزار و 596 روستای بالای 20 خانوار جمعیت در سطح این استان تهیه شده است.

سید رضا موسوی نیا روز شنبه افزود: همچنین تاکنون طرح هادی در 800 روستا اجرا شده یا در دست اجرا قرار گرفته است. امسال نیز 975 میلیارد ریال برای اجرای طرحهای هادی روستایی در خراسان رضوی مصوب شد.

وی ادامه داد: مدت زمان اجرای طرح هادی طبق برنامه ریزی انجام گرفته دو سال پیش بینی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: از آنجا که طرح هادی روستایی در برخی روستاها نیازمند بازنگری است تاکنون 410 طرح هادی روستایی بازنگری شده و طرح هادی 240 روستای دیگر در دست بازنگری است.
وی افزود: همچنین طرح هادی و بازنگری 245 روستا با اعتبار 66 میلیارد و 880 میلیون ریال در دست تهیه است.
یک میلیون و 733 هزار نفر از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در روستاهای این استان سکونت دارند.
طرح هادی با هدف فراهم کردن بستر تجدید حیات و هدایت روستا به لحاظ اجتماعی، اقتصادی و کالبدی در واقع طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت کالبدی موجود، میزان گسترش آتی و نحوهٔ استفادهٔ از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندیهای عمومی روستا را در قالب مصوبات طرحهای ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می کند.
بر این اساس طرح هادی مهمترین سند رسمی و قانونی توسعه و عمران یک روستا است که مشابه آن برای شهرها 'طرح جامع' نامیده می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.