یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹

قاسمی حمله انتحاری افغانستان را به شدت محکوم کرد

بهرام قاسمي

سخنگوی وزارت خارجه ایران حمله انتحاری روز گذشته در افغانستان را به شدت محکوم کرد، و گفت که «تروریست ها و بدخواهان ملت افغانستان ثبات و امنیت این کشور را هدف قرار می دهند.»

به گزارش قدس آنلاین، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکومیت شدید انفجار انتحاری عصر روز شنبه در گردهمایی نیروهای دولتی و گروههای افغانی که دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت با دولت و ملت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.

قاسمی اظهار داشت: بدخواهان ملت افغانستان که ثبات و آرامش و تلاش های اخیر از جمله آتش بس میان دولت و گروه طالبان را مغایر با منافع خود می دانند، تلاش ها برای تحقق آتش بس و وحدت در این کشور را تاب نیاوردند و با خلق جنایتی دیگر نشان دادند بقاء و دوام شان در جنایت آفرینی و تفرقه افکنی است؛ اما دیر زمانی نخواهد پائید که دولت و ملت افغانستان بر این عناصر تروریست مخل وحدت، ثبات و امنیت فایق آمده و ثمره صبر و مقاومت خود را با پیروزی بر تروریسم دریافت خواهند کرد.

روز گذشته انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق افغانستان 26 نفر را به کام مرگ کشاند.

این انفجار در نزدیکی شهر ننگرها در شرق این کشور رخ داد.

طبق گزارش رویترز، گروهک تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است. از سوی دیگر طالبان نیز قویا هرگونه دست داشتن در این حادثه تروریستی را رد کرده است.

امان‌الله خوقیانی، سخنگوی فرماندار ولایت ننگرهار تأیید کرده است که این خوردوی بمب‌گذاری شده در شهرک غازی امین‌الله‌خان که در مسیر جاده مواصلاتی ترخم-جلال‌آباد قرار دارد منفجر شده است و بر اثر آن ده‌ها نفر نیز زخمی شده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.