چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان:

شبکه مساجد رضوی در هرمزگان راه اندازی شود

مساجد رضوی

بندرعباس ـ مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان خواستار راه اندازی شبکه مساجد رضوی در راستای ترویج سیره و معارف امام مهربانی ها در این استان شد.

به گزارش قدس آنلاین،  به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام احمد پهلوانی در نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان با استناد به روایتی از امام رضا(ع) که فرمودند: «رَحِمَ اللَّهُ امْرَأً أَحْیَا أَمَرَنَا» خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده کند، اظهار کرد: دهه کرامت فرصتی برای احیای سیره اهل بیت(ع) است.

 وی از شناسایی، ساماندهی و حمایت از تشکل های مردم نهاد در برپایی جشن های مردمی رضوی به عنوان رسالت مهم ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان یاد کرد و افزود: دستگاه های عضو ستاد باید به تشکل های مردمی کمک کنند تا ضمن برپایی جشن های باشکوه و بانشاط، سیره اهل بیت خاصه علی بن موسی الرضا(ع) و برکات وجودی آن حضرت برای شرکت کنندگان به ویژه نسل جوان تبیین شود.

 حجت الاسلام پهلوانی بر بهره گیری مناسب از فضای مجازی و ابزار هنری به منظور شناساندن سیره و معارف رضوی تاکید کرد و گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد از ظرفیت بسیاری مناسبی در بخش های هنری و فضای مجازی برخوردارند که باید از آنها در دهه کرامت بهره گرفته شود.

 وی با اشاره به نقش اطلاع رسانی در نشر و گسترش معارف دینی، از رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس خواست تا نسبت به پوشش خبری رویدادهای تشکل های مردم نهاد در دهه کرامت اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان با تاکید بر توجه ویژه به مناطق محروم و نقاط آسیب پذیر در اجرای برنامه های دهه کرامت، اظهار کرد: عمل به سیره رضوی در دستگیری از نیازمندان به ویژه خانواده های تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی نیز در دستور کار دستگاه های عضو ستاد قرار گیرد.

 وی تبیین کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی، معرفی کارنامه موفق و درخشان 40 ساله نظام در حوزه فرهنگی دینی و جایگاه ولی فقیه در نظام اسلامی را از دیگر اولویت های برنامه های دهه کرامت ذکر کرد.

 گفتنی است؛ در این نشست اعضای شرکت کننده ضمن ارائه برنامه های دستگاه های تحت مدیریت خود، نظرات و پیشنهادهای خود را برای بهتر برگزار شدن دهه کرامت در سطح استان هرمزگان ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.