چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸

واعظی به قدس آنلاین گفت:

ایجاد ستاد تبلیغات برای مقابله با القائات دشمن /روحانی اولویت خود را بر ساماندهی اوضاع اقتصاد قرار داده است

واعظی

محمود واعظی از مصوبه جلسه هماهنگی اقتصادی قوا برای ایجاد ستاد تبلیغات به منظور مقابله با عملیات روانی دشمن به منظور تأثیر گذاری بر افکار عمومی ایرانیان و ایجاد التهابات اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی قدس آنلاین، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه دولت،  درباره مصوبات دومین جلسه هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه اظهار داشت: اولویت‌بندی تخصیص ارز برای تامین کالاهای اساسی، تولید داخلی و مسائل مربوط به رفاه مردم یکی از این تصمیمات بود، همچنین مطرح شد که مدیران باید شجاعت تصمیم‌گیری داشته باشند و در مسائل مربوط به مردم سریع تصمیم بگیرند که مکانیزم‌هایی هم برای آن در نظر گرفته شد.

وی افزود: تصمیم مهم دیگری که در این جلسه اتخاذ شد این بود که باید برای مقابله با جنگ روانی دشمن، ستاد تبلیغات داشته باشیم تا هم پاسخ به القائات دشمن داده شود و هم از پراکنده‌گویی جلوگیری شود. تصمیم دیگر این بود که شرکت‌هایی که قرار بوده است طبق اصل 44 واگذار شود ولی خصولتی شده‌اند، باید سهام خود را در بورس عرضه کنند.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته آمریکایی‌ها و برخی عوامل منطقه‌ای آنها در مورد تاثیرات تحریم‌ها تبلیغات بیش از حدی انجام دادند، گفت: آنها اتاق جنگ روانی ایجاد کرده و اخبار درست و نادرست را منتشر می‌کردند و این مساله روی افکار عمومی مقداری تاثیر گذاشت.

کالاهای مورد نیاز مردم در انبارهاست

وی در ادامه افزود: ما هم برای مقابله با این شرایط جلسات متعددی داشتیم، جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی با حضور رییس‌جمهور برگزار شد و در مورد برنامه‌های خود مفصل بحث کردیم تا کالاهای مورد نیاز مردم تامین شود البته در انبارها هیچ مشکلی نداریم و ارزاق عمومی و مواد اولیه وجود دارد ولی با این حال رییس‌جمهور دستور دادند که مواد اولیه کارخانجات هم باید زودتر تامین شود.

واعظی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌توانیم به راحتی امورات خود را به پیش ببریم، خاطرنشان کرد: دیروز هم جلسه‌ای با حضور سران قوا تشکیل شد و تصمیمات خوبی در زمینه اقتصادی گرفته شد که این روند ادامه دارد. شخص رییس‌جمهور اولویت اول خود را ساماندهی وضعیت اقتصادی در نظر گرفتند تا تحریم‌ها نتواند بر زندگی مردم خیلی تاثیر بگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رییس‌جمهور برای تماشای بازی‌های تیم ملی به روسیه خواهند رفت؟ گفت: الان شرایط کشور به گونه‌ای است که رییس‌جمهور برای مسائل اقتصادی وقت می‌گذارند، از سویی هم سفری به اروپا دارند.

دستور روحانی به دستگاه‌ها برای صرفه جویی

واعظی در مورد مصوبات جلسه امروز هیات دولت، تصریح کرد: رییس‌جمهور امروز در دولت دستور دادند که باید صرفه‌جویی را از دولت شروع کنیم و خواستند که دولت در هزینه‌های ارزی و ریالی خود صرفه‌جویی داشته باشد و دستگاه‌های دولتی تشکیلات گسترده خود را جمع و جور کنند تا مردم بدانند دولت صرفه‌جویی را از خود شروع کرده است.

رییس دفتر رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه مردم علاقه‌مند هستند نقدینگی خود را صرف بعضی کسب و کارها کنند، بیان کرد: رییس‌جمهور دستور دادند تمام اعضای دولت بنگاه‌داری را رها کرده تا بنگاه‌ها در بورس واگذار شوند و مردم در بورس قدرت انتخاب سهام داشته باشند، تصمیم بر این شد که دستگاه‌های انتظامی، دولتی و عمومی تصدی‌گری را واگذار کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.