چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸

مدیر مجمع جوانان شهید چمران:

اولین دوره چمران شناسی در مشهد برگزار می‌شود

شهید چمران

قدس انلاین : مدیر مجمع جوانان شهید چمران گفت: اولین دوره مقدماتی چمران شناسی در قالب ۱۲ جلسه تابستان امسال در مشهد برگزار می‌شود.

 سعید قاسمی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: مجمع جوانان شهید چمران از سال ۸۳ با هدف معرفی شهید نخبه و دانشگاهی دکتر مصطفی چمران فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در این  سال۱۴ دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی با مجمع جوانان شهید چمران در ارتباط بودند، شخصیت‌هایی که برخی‌ از آن‌ها اکنون جزو مسئولان و خدمتگزاران این مرز و بوم هستند.

مدیر مجمع جوانان شهید چمران با بیان اینکه در این مدت اقدامات متعددی در حوزه معرفی شخصیت شهید چمران صورت پذیرفته است گفت: در طول این سال‌ها همایش‌ها و بزرگداشت‌های شهید چمران از سوی این مجمع که مزین به‌ نام این شهید والامقام بوده برگزار شده و برنامه پیش روی این مجموعه هم برگزاری اولین دوره مقدماتی چمران شناسی در کشور است.

قاسمی گفت: این دوره از پنجشنبه هفتم تیر ماه ۹۷ و در قالب ۱۲ جلسه در تالار دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آغاز می‌شود و در خلال این جلسات مباحثی در رابطه با ۱۵ کتاب شهید چمران مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: این دوره با همکاری دانشگاه‌ها، آستان قدس رضوی، شهرداری و بسیج‌های اساتید و دانشجویان در ۵ بخش سیر مطالعاتی، میزگرد، پرسخ و پاسخ، کارگروه و سیره پژوهشی و با ۳ رویکرد علمی و فرهنگی، عرفانی و بصیرتی و مذهبی و انقلابی و با حضور ۱۰ تن از اساتید برجسته ایران و لبنان که یکی از آن‌ها برادر شهید چمران است در عصرهای پنجشنبه تابستان ۹۷ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می‌شود و اختتامیه این دوره دوازدهم مهر ماه ۹۷ و همزمان با سالروز تولد شهید چمران در مشهد برگزار شده و در گام‌های بعدی دوره‌های تکمیلی و عالی آن برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.