چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵

دفاع وزیر بهداشت از کاهش خدمات بیمه سلامت:

دفترچه بیمه چک سفید امضا نیست/ مازاد هزینه‌های درمانی باید از سوی تامین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی تأمین شود

آرش خلیل خانه

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کاهش خدمات بیمه سلامت و خروج برخی از خدمات پزشکی و درمانی از ذیل تعهدات این بیمه را حق بیمه‌ها و جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی قدس آنلاین: سید حسن هاشمی‌زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: درباره ایجاد محدودیت برای استفاده از بیمه سلامت، اظهار کرد: اینکه انتظار داشته باشیم بیمه‌ها دفترچه درمانی را مانند یک چک سفید امضا تلقی کنند و هر چقدر که هزینه تعیین می‌شود بپردازند یا اینکه دولت این هزینه‌ها را تأمین کند در کمتر جایی در دنیا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: بنابراین باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند و درباره پرداخت مازاد هزینه‌های درمانی نیز باید از تأمین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی اقدام شود.

وزیر بهداشت همچنین درباره راه‌اندازی مجتمع‌های بهداشتی روستایی، گفت: این مجتمع‌ها در حال راه‌اندازی است و با وجود همه محدودیت‌ها شاهدیم که روزانه تعدادی از این مراکز درمانی روستایی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. در حال حاضر حدود بیش از ۳۷۰۰  پروژه در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.