چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲

هماهنگی‌های اولیه برای راه‌اندازی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به ایران

با حضور تولیت آستان قدس رضوی مراسم سنتی شام غریبان حسینی در حرم امام رضا(ع) برگزار شد\ گزارش تصویری 1

اهواز_ نخستین نشست هماهنگی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به ایران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد .

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: به مناسبت دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و میلاد حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) آیین ورود کاروان نمادین امام رضا (ع) به ایران هر ساله در سه شهرستان استان خوزستان برگزار می‌شود.  

محمد جوروند افزود: در مراسم امسال که در شهرهای خرمشهر، دزفول و بهبهان از تاریخ ٢٢ تیر ٩٧ برگزار خواهد شد، محمودرضا برازش مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور خواهند داشت.  

وی با اشاره به استفاده از تمامی ظرفیت‌های این شهرستان‌ها در برگزاری این رویداد مهم اضافه کرد: امسال محوریت این برنامه در شهرستان خرمشهر و در ٢٢ تیر ٩٧ خواهد بود.  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از روسای ادارات شهرستان‌های برگزار کننده این مراسم خواست که ضمن استفاده از کمک‌ها و مساعدت‌های ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی زمینه را برای حضور و همکاری بیش از پیش مردم در این برنامه مهیا کنند.  

جوروند با تاکید بر چگونگی برگزاری بهتر و پربارتر این حرکت نمادین خاطرنشان کرد: شکل برگزاری این مراسم در جذب مردم به این رویداد مهم بسیار تعیین کننده خواهد بود.  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در جمع برگزارکنندگان این کاروان نمادین گفت: انتظار می‌رود امسال در برگزاری این مراسم از ظرفیت‌ نهادهای غیردولتی و مردمی و همچنین حضور عشایر این شهرستان‌ها استفاده شود.  

او با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری این حرکت نمادین اظهار کرد: از جمله برنامه‌هایی که بنا است در این مراسم اجرا شود می‌توان به اجرای مراسم شعرخوانی، نورافشانی و سخنرانی اشاره کرد.  

در پایان این جلسه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های خرمشهر، دزفول و بهبهان ضمن ارایه گزارش عملکرد این مراسم در سال ٩٦ به تشریح برنامه‌های پیشنهادی این حرکت نمادین در سال ٩٧ پرداختند.  

این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های خرمشهر، دزفول و بهبهان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.