چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

۳۷ میلیارد به پیشگیری معلولیتها در خراسان رضوی اختصاص یافت

معلولیت‌ها مادرزادی

قدس انلاین : معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: برای پیشگیری از معلولیتها در این استان امسال ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافت که نسبت به پارسال ۲۵ درصد بیشتر است.

مسعود هنربخش در نشست دست اندرکاران پایگاههای سلامت اجتماعی در سبزوار افزود: مشاوره ژنتیک، پیشگیری از بروز معلولیتها و غربالگری اولویتهای سازمان بهزیستی هستند.

وی همچنین بر نقش پایگاههای سلامت اجتماعی در پیشگیری از معلولیت و کاهش آسیبهای اجتماعی تاکید و بیان کرد: هم اینک ۳۲ پایگاه سلامت اجتماعی در سطح خراسان رضوی فعال دارند.
معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: پایگاههای سلامت اجتماعی جهت پیشگیری اولیه در سطح شهرها و محلات ایجاد شده و با بهره گیری از ظرفیت مردمی اقداماتی جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، معلولیت و اعتیاد انجام می دهند.
وی به ساماندهی معتادان متجاهر نیز اشاره و بیان کرد: ظرف یک سال اخیر هزار و ۷۵۰ معتاد متجاهر یا بی سامان در ۱۱ مرکز تحت نظارت بهزیستی خراسان رضوی ساماندهی شده اند.
هنربخش گفت: مسئولیت مراکز ماده ۱۶(ساماندهی معتادان متجاهر) پارسال به بهزیستی واگذار شد. معتادان متجاهر با حکم قضایی از سوی پلیس جمع آوری و به مراکز نگهداری، درمان و بازتوانی سپرده می شوند.
وی در ادامه به پلمپ ۸۰ کمپ و مرکز غیرمجاز ترک اعتیاد در خراسان رضوی ظرف یک سال اخیر اشاره و بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده فعالیت مراکز فاقد مجوز ترک اعتیاد مراتب را به بهزیستی اطلاع دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.