پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران- ساری خبر داد:

دستگیری ۳۰ قاچاقچی چوب در شهرستان قائمشهر

قاچاق چوب

قائم شهر- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری از توقیف ۲۶ مورد وسائط نقلیه قاچاق و دستگیری ۳۰ نفر متخلف در شهرستان قائم شهر طی یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، سرهنگ حسینعلی خورشیدی اظهار کرد: در راستای حفظ منابع ملی و در ادامه گشت، کنترل و مراقبت از عرصه های منابع طبیعی، همکاران ما طی یک ماه اخیر موفق به شناسایی ۲۶ مورد وسائط نقلیه قاچاق در شهرستان قائم شهر شدند که با پیگیری و اقدامات حفاظتی، این ۲۶ مورد خودرو توقیف و جهت اعمال قانون به محاکم قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد:  در این رابطه ۳۰ متخلف و قاچاقچی چوب نیز شناسایی و پس از تحقیقات مورد نظر، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند که نهایتاً منتج به صدور احکام قضایی گردید.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران- ساری خاطر نشان کرد: در بازرسی از خودروهای متهمان ، ۱۰۰ استر هیزم قاچاق، ۱۰ متر مکعب چوب صنعتی از نوع گردو، آزاد، راش، ممرز، توسکا، بلوط، لرگ، کلهو، انجیلی و ۱۲ مورد ابزار آلات و ادوات جرم از جمله اره موتوری، تبر و داس کشف و ضبط گردید.

سرهنگ خورشیدی ارزش ریالی این کشفیات را ۱۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: منابع طبیعی، منابع خدادادی بوده و از جنبه های متعددی برای ما انسان ها حائز اهمیت و ارزش هستند و این منابع مختص نسل حاضر نیست بلکه امانتی است برای آینده که باید حفظ شود.

وی از مردم تقاضا کرد در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی، تخریب، تصرف و قاچاق موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع یگان حفاظت اطلاع رسانی تا ماموران و کارشناسان جهت بررسی و اقدام لازم به منطقه های گزارش شده اعزام شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.